Тест од 10 секунди открива од што се плашите во љубовта

Патот до љубовта понекогаш може да биде тежок, но можеби тоа е затоа што не знаеме што е тоа што нè спречува да го направиме следниот чекор.

Оваа хипнотизирачка оптичка илузија може да понуди корисен увид во она што може да ве исплаши кога ќе се заљубите.

Илустрацијата што ја направи украинскиот уметник Олег Шуплијак има повеќе скриени значења колку повнимателно ја гледате.

Што видовте прво?

Жена

Ако жената прва ви го привлече вниманието, вашиот најголем страв поврзан со љубовта е веројатно губењето на сонот. Најдовте совршена рамнотежа помеѓу светот на соништата и реалноста. Поради ова, помислата за влегување во романтична врска, иако возбудлива, прилично ве плаши.

Војници

Ако прво ги видовте војници на коњ, значи дека вашата потреба да бидете во тек со изгледот е вашиот најголем страв. Војниците на сликата претставуваат будност, па ова може да биде знак дека понекогаш треба да го спуштите гардот и да ги намалите инхибициите.

Сакате да изгледате најдобро околу вашиот нов партнер, но понекогаш тоа може да биде малку поразително. Мора да запомните дека вашата врска нема да заврши само затоа што косата ви е неуредна.

Коњ

Ако коњот во центарот беше првото нешто што го забележавте, тоа е веројатно затоа што вашиот најголем страв е отфрлањето. Ова е нешто од што многу луѓе се плашат. Може да биде вознемирувачко да ги изразите вашите чувства и да не ги натерате другите да ви возвратат.

Најдобар начин да се справите со ова е да дозволите работите да се расплетуваат и да одат полека. Ако некој не се чувствува исто, тоа не е шок за вас како личност.

Војници во позадина

Последно, но не и најмалку важно, можеби прво сте ги забележале војниците во позадина. Ако е така, вашиот најголем страв може да биде дека ќе бидете измамени.

Спуштањето на гардот можеби е тешко за некои, но не и за вас. Оваа разлика во комуникацијата може да значи дека сте малку чувствителни кога имате работа со љубовник кој ги држи кренати ѕидовите.

Секој се движи по свое темпо, затоа внимавајте на тоа кога барате љубов.

реклама

Љубов и секс

Дали кондомот влијае на времетраењето на односот?

Read more

10 причини зошто е добро да бидете сингл од 20 до 30 години

Read more

7 митови за изневерувањето што треба да престанеме да ги шириме

Read more

Знаци дека траумите од минатото влијаат на вашите врски

Read more
 

Магазин

За гурмани: Докопани во сос од сланина, јаболка и павлака

Читај повеќе

Четири нискогликемиски намирници кои поддржуваат здраво слабеење

Читај повеќе

Летото ќе промени сѐ: Хороскопски знаци кои мора да се подготват за љубовни турбуленции

Читај повеќе

Маск му донесе интернет на племе во Амазон и ги навлече на порнографија

Читај повеќе

Црвеното грозје го намалува холестеролот и има антистареечки ефекти

Читај повеќе

Како да го забрзате метаболизмот: Многу е полесно отколку што мислите

Читај повеќе

Сарма ќофтиња за мрзливи во кујна

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 12 ненаселени места во светот

Читај повеќе
  • play_arrow

Трик за лесно ослободување од досадните семки од пиперките

Читај повеќе