Тетовка скрши нога и повреди рака бегајќи од кучиња скитници

Со скршеница на десната нога и повредена рака заврши 40-годишна жена во обид да избегне напад од  кучиња скитници во Тетово. Непријатниот настан се случил во неделата околу 23 часот на булеварот „Маршал Тито“ кај зелениот пазар.

-Се движев од дома кај зелениот пазар кон автобуската постојка на булеварот за да одам трета смена на работа. Кучињата ме нападнаа кај пазарот. Се обидов да побегнам преку жардиниерата помеѓу тротоарот и велосипедската патека, но тука се сопнав и ја искршив ногата и ја повредив раката, вели В.С, инаку мајка на три деца.

Жената била однесена во тетовската болница каде поради скршеницата на ногата и е направена имобилизација со гипс, а санирана била и повредата на раката. 

Случајот е пријавен во полиција, со тоа што полициска екипа дошла во болницата да направи записник за пријавениот напад од кучиња скитници.

реклама

Хроника

Уапсен велешанец поради напад на поранешна вонбрачна партнерка

Read more

Поведена постапка за сообраќајна несреќа со смртни последици во Скопје

Read more

Вооружен напад во Топанско Поле, запалени банкомати

Read more

Пронајдени 1.250 кутии шверцувани цигари кај грчки државјанин

Read more
 

Вести

Путин: Русија не е луда

Читај повеќе

Платеничката група Вагнер отвори „центар за пријателство и соработка“ во Србија

Читај повеќе

Талибанците јавно егзекутираа човек за прв пат откако се вратија на власт

Читај повеќе

Уапсен велешанец поради напад на поранешна вонбрачна партнерка

Читај повеќе

Масовни отпуштања во технолошкиот сектор - дали се најава за подлабока криза?

Читај повеќе

Минималната потрошувачка кошничка во ноември 51.714 денари

Читај повеќе

Три опции како Путин ќе одговори на ограничувањето на цената на нафтата

Читај повеќе

Лажни се пријавите за бомби во училиштата и во Народна банка

Читај повеќе

Украина соопшти два услова за завршување на војната

Читај повеќе