TikTok трик за гламурозна фризура без фенирање

Доколку сакате гламурозна фризура како само да сте излегле од фенирање на фризер, тоа можете да го постигнете со помош на TikTok трик што ги освои жените ширум светот.

Со помош на детални инструкции ќе можете да си направите гламурозна фризура во домашни услови.

Оваа техника бара минимална употреба на производи и топлина.

Најпрво измијте ја косата и исушете ја, а потоа поделете ја на два слоја, горен и долен и одвојте ги со штипка за коса. Навиткајте го горниот дел од косата кон лицето со помош на пегла за коса или фигаро. Потребно е добро да се зацврсти косата со лак.

@yeshipolitoo Do you struggle getting your curls to last?! The @Color Wow Hair Xtra Large Bombshell Volumizer gives volume + hold without weighing your hair down, it’s not drying to the hair at all and actually strengthens the hair with bamboo extract! It’s a game changer!! #volumehack #colorwow #overnightblowout ♬ original sound - Yesenia Hipolito

Потоа ставете сунѓерасти витлери иста насока во која претходно ја навиткавте косата, а на витлерот ставете тенок чорап или хулахопка. Клучот е косата уште да биде топла кога ќе го ставите чорапот.

Истата постапка повторете ја со долниот слој на косата и на крајот сè добро фиксирајте со лак. Оставете ја косата така преку ноќ, а потоа пуштете ја наутро и ќе имате фризура како од фризерски салон.

реклама

Што треба да правите секој ден за да го стопите салото на стомакот?

Read more

Бектеши објави кои маркети се затворени оти не ги намалиле цените

Read more

Полски свештеници правеле оргија со жиголо, му се слошило, не му помогнале веднаш

Read more

Пијалаци што не треба да ги пиете ако имате висок крвен притисок

Read more

Стил

Времето за неа стои: Клаудија Шифер се врати на модната писта

Read more

Пирс Броснан и син му Парис позираа заедно во модна кампања

Read more

Линда Евангелиста тврди дека била злоставувана за време на бракот

Read more

Модата станува сè побизарна: Дизајнер претстави колекција извалкани и искинати гаќи

Read more
 

Магазин

Полжавчиња со афион и цимет - одлични се со шолја кафе, чај или млеко

Читај повеќе
  • play_arrow

Силна бура создаде застрашувачка глетка на небото во Оклахома - како да пукнала нуклеарна бомба

Читај повеќе

Примала плата од 16 фирми, а не работела ниту еден ден: Филмската приказна ќе заврши на суд во Кина

Читај повеќе

10 прашања што откриваат каков е навистина вашиот сексуален живот

Читај повеќе

Зошто велосипедот треба да стане вашето редовно превозно средство?

Читај повеќе
  • play_arrow

92-годишен дедо нокаутираше двајца насилници среде улица

Читај повеќе

Koja е најдобрата положба за спиење кога имате настинка или грип?

Читај повеќе
  • play_arrow

Земи си мачка, да ти биде забавно дома

Читај повеќе
  • play_arrow

Корејски специјалитет: Месо потпечено со павлака и јајца

Читај повеќе