Тиктокерот Ламе му покажа на Саинс како се влегува во болид

Ф1
Ф.З.
/ 16.09.2021 / 19:19

Познатиот тиктокер Хаби Ламе објави видео на кое се гледа како му покажува на возачот на Ферари, Карлос Саинс, едноставен начин да влезе во својот Ф1 болид.

Саинс неодамна се дружеше со Ламе, комичар на TikTok, кој е познат по кратките клипови во кои демонстрира полесни или поедноставни начини за извршување на разни задачи, што многумина непотребно ги комплицираат.

Овој пат Ламе се пошегува со Саинс и му демонстрираше едноставен начи како да влезе во болидот паркиран во гаражата на Ферари.

Прво Саинс „се обиде“ да влезе во болидот и имаше „тешкотии“ поради пристапот и Halo системот, а потоа Ламе стапи на сцена и ја демонстрираше својата „магија“.

„Ми беше чест да ти помогнам пријател“, му порача Ламе.

@khaby.lame

It was an honor to help you my friend @carlossainz55 but next time learn how to go into 🏎🤣🤲🏾##learnfromkhaby ##learnwithtiktok ##ferrari

♬ suono originale - Khabane lame
реклама

Ако станам премиер ќе го екстрадирам Груевски во Македонија, најави лидерот на унгарската опозиција

Read more

Која храна е најштетна за цревата?

Read more

Колку соларни панели му се потребни на едно домаќинство?

Read more

Девојката која се изживуваше врз животни во ЗОО Скопје уште не се извинила, не ѝ бега пријава во полиција

Read more

Ф1

Кога ќе се сретнат Формула 1 и НБА

Read more

Ф1: Објавен календарот за новата сезона со рекордни 23 трки

Read more

Ботас: Ако не можам да станам шампион, би сакал Хамилтон да ја освои титулата

Read more

Хамилтон казнет поради промена на моторот

Read more
 

Спорт

Јужноамериканците одбиваат да играат на Светско првенство на секои две години

Читај повеќе

Чави прифати да се врати во Барселона

Читај повеќе

Наполи нема да учествува на Марадона купот

Читај повеќе

Барселона сака да го назначи Чави на тренерската позиција

Читај повеќе
  • play_arrow

Столе Димитриевски херој во триумфот на Рајо над Барселона

Читај повеќе
  • play_arrow

Историски дебакл на Баерн, Милер им се извини на навивачите

Читај повеќе

Барселона по серија лоши резултати му даде отказ на Куман

Читај повеќе
  • play_arrow

Сасуоло го шокираше Јувентус среде Торино

Читај повеќе

Анчелоти: Азар е здрав, само претпочитам други играчи

Читај повеќе