Тим на отпишаните: Најлошите фудбалери во Премиер лига сезонава

Каква сезона во Премиер лигата! Видовме исклучително добри настапи на играчи како Кевин де Брујн од Манчестер Сити, Маркус Рашфорд за Манчестер Јунајтед и Мохамед Салах за Ливерпул, ама имаше и тешки промашувања.

Од маките на Кепа Аризабалага на голот на Челси, преку опаѓањето на формата на Ерик Диерв во Тотенхем под раководство на Жозе Мурињо, до разочарувачкиот премин на Алекс Ивоби во Евертон, ова е „Тимот на отпишаните“ според Football Daily - најлошите фудбалери во Премиер лигата сезонава.

реклама

Фудбал

Седум фудбалски менаџери кои воделе клуб и репрезентација истовремено

Read more

Разумни трансфери: Барселона

Read more

Симеоне: Заслужено бевме елиминирани

Read more

Чеферин: Во иднина нема да се повтори Ф8 форматот

Read more

Нови видеа

play_arrow

Готово за 10 минути: Четири рецепти за брз ручек

Read more
play_arrow

Седум фудбалски менаџери кои воделе клуб и репрезентација истовремено

Read more
play_arrow

Разумни трансфери: Барселона

Read more
play_arrow

Сè што е погрешно со „Hustlers“

Read more
play_arrow

Пронајдена карстна дупка каде терористите на ИСИС фрлале тела

Read more
play_arrow

10 фудбалски легенди кои ќе се пензионираат до следната сезона

Read more
play_arrow

Што ќе се случи ако не јадете ништо цели седум дена?

Read more
play_arrow

Несекојдневна глетка: „Стампедо“ од делфини во Калифорнија

Read more
play_arrow

Проверете си го знаењето: Ова се седумте најчести научни урбани митови

Read more
play_arrow

Зошто смртоносни вируси преминуваат од животни на луѓе?

Read more
play_arrow

Десетте најпонижувачки порази во историјата на Лигата на шампиони

Read more
play_arrow

Како да го зголемите нивото на тестостерон на природен начин?

Read more