Типови на мажи кои никогаш нема да се сменат

Обично се вели дека жените сакаат да ги сменат мажите, а мажите очекуваат дека жената никогаш нема да се смени. Реалноста е всушност дека сите се менуваме и се прилагодуваме на средината и условите, особено во врските, ако сакаме нештата да функционираат.

Овие четири типа на мажи никогаш нема да отстапат од нивните навики и речиси никогаш нема да направат промена, барем не на овие најизразени карактеристики.

Не се ни обидувајте да ги промените, само ќе изгубите време и нерви. Или прифатете ги со сите нивни маани и доблести.

Нарцис

Постојано зборува за себе, премногу води грижа за својот изглед и се стреми кон тоа да изгради само површни нешта, за изглед, а не за углед. Не сака обврски бидејќи е премногу опседнат со себе. Знае да биде премногу критичен за физичкиот изглед на другите и да ѝ префрла на партнерката за тоа како изгледа.

Петар Пан

Некои мажи не се ни обидуваат да прикријат колку се детинести. Сепак животните фази поминуваат и кога-тогаш треба да се биде сериозен и одговорен. Но, тоа не го очекувајте од овие мажи. Тие го имаат комплексот Петар Пан – никогаш нема да созреат, ни да преземат одговорност. Колку и да е добро да го задржиме детето во себе, кај овие мажи детето само е во тело на возрасен маж. Нема да семени.

Вечен тинејџер

На овие мажи паметот им е само во секс. Нивното мото е „земи колку што можеш“, па помислата да бидат само со една личност ги ужаснува. За него квантитетот е пред квалитетот. Можеби е разбирливо во тинејџерските години да се биде љубопитен за сексот бидејќи тогаш се открива тоа поглавје од животот, но од возрасниот маж се очекува ниво на зрелост кога е во прашање сексот. Може да се смири на одреден период, но тоа нема да трае долго.

Воркохолик

Целото време го поминува на работа, а често ја носи и работата дома. Мисли и зборува само за работата и за заработување пари. Речиси и нема време да мисли на врска, а и ако успее да стапи во врска или брак, за кратко време се враќа на неговата најголема љубов – работата.

реклама

Плутон влегува во Водолија после 200 години: Што ќе ни донесе?

Read more

Запознајте се со хотелите на Фибула за сезона 2023 и одберете одмор од соништата

Read more

Три најчесни знаци од Зодијакот на кои секогаш можете да се потпрете

Read more

Огромни резерви на гас и нафта откриени во Тунис и Либија

Read more

Љубов и секс

Има три начини на кои луѓето гледаат порно, само еден е здрав

Read more

Како да ги прифатите мааните на вашиот партнер?

Read more

Студија одговори на вечното прашање: Дали мажите и жените можат да бидат „само пријатели“?

Read more

Зошто мажите глумат оргазам?

Read more
 

Магазин

Три најчесни знаци од Зодијакот на кои секогаш можете да се потпрете

Читај повеќе

Идеја за посен ручек: Полнети тиквички

Читај повеќе

Може ли вежбањето дома без опрема да даде добри резултати?

Читај повеќе

Запознајте се со хотелите на Фибула за сезона 2023 и одберете одмор од соништата

Читај повеќе
  • play_arrow

Зебра избегала од зоо во Сеул и со часови талкала низ градот

Читај повеќе

Како вашите омилени сосови ви го саботираат процесот на слабеење?

Читај повеќе

Плутон влегува во Водолија после 200 години: Што ќе ни донесе?

Читај повеќе

Најчести грешки што ги правиме во одгледувањето растенија

Читај повеќе

Има три начини на кои луѓето гледаат порно, само еден е здрав

Читај повеќе