Тизерот за последната епизода на „Game of Thrones“ открива неочекуван конфликт

По цели осум години, конечно сме пред самиот крај на серијата „Game of Thrones“, која и понатаму го држи целиот свет залепен за екраните. Тизерот кој го објави HBO ни прикажува мал дел од случувањата во последната епизода, во која ја очекуваме разврската за семејствата Таргариен и Старк.

Наредната недела HBO ќе го емитува финалето од серијата „Game of Thrones“, што предизвикува огромен интерес кај фановите. Сценаристите на серијата ветуваат „неочекуван крај и неизвесност до последната секунда“, а љубителите сакаат да видат како ќе заврши оваа сага која се протегаше низ цели шест сезони.

реклама

Филм & ТВ

Наја Ривера најверојатно се удавила, потрагата продолжува

Read more

Семејно советување ги подобри односите меѓу Бред Пит и Анџелина Џоли

Read more

Стигна трејлерот за продолжението на Netflix хитот „The Kissing Booth“

Read more

„Love on the Spectrum“ – каков е светот на љубовта за луѓето со аутизам?

Read more

Нови видеа

play_arrow

Како ќе патуваме со авион во ковид иднината?

Read more
play_arrow

8-минутни вежби за стомачни со Памела Рајф

Read more
play_arrow

Споредба на Хрватска и Србија

Read more
play_arrow

Дали е подобро да се посвои машко или женско маче?

Read more
play_arrow

Стигна трејлерот за продолжението на Netflix хитот „The Kissing Booth“

Read more
play_arrow

Летен фит предизвик: Затегнете ги нозете

Read more
play_arrow

Какви последици по здравјето имаат луѓето кои прележуваат COVID-19?

Read more
play_arrow

Еволуција на најстарите светски знамиња

Read more
play_arrow

Нов проект: CityHawk, електричен летачки автомобил

Read more
play_arrow

Како паметно да одговорите на навреда?

Read more
play_arrow

„Love on the Spectrum“ – каков е светот на љубовта за луѓето со аутизам?

Read more
play_arrow

Три вежби кои ќе ви помогнат да ги намалите болките во грбот

Read more