Тизерот за последната епизода на „Game of Thrones“ открива неочекуван конфликт

По цели осум години, конечно сме пред самиот крај на серијата „Game of Thrones“, која и понатаму го држи целиот свет залепен за екраните. Тизерот кој го објави HBO ни прикажува мал дел од случувањата во последната епизода, во која ја очекуваме разврската за семејствата Таргариен и Старк.

Наредната недела HBO ќе го емитува финалето од серијата „Game of Thrones“, што предизвикува огромен интерес кај фановите. Сценаристите на серијата ветуваат „неочекуван крај и неизвесност до последната секунда“, а љубителите сакаат да видат како ќе заврши оваа сага која се протегаше низ цели шест сезони.

реклама

Филм & ТВ

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more

Ева Лонгорија има 45 години и изгледа неверојатно

Read more

Наја Ривера се удавила за неколку минути, покажа официјалниот извештај

Read more

Искрен трејлер за „E.T. the Extra-Terrestrial“

Read more

Нови видеа

play_arrow

Тим на отпишаните: Најлошите фудбалери во Премиер лига сезонава

Read more
play_arrow

Експеримент: Колку навистина штитат маските?

Read more
play_arrow

Трејлер за воениот филм „The Resistance Fighter“

Read more
play_arrow

Како да користите Spotify?

Read more
play_arrow

Дронска снимка од големите поплави во Кина

Read more
play_arrow

10-минутен HIIT тренинг за топење калории

Read more
play_arrow

Најчести „трикови“ за слабеење кои всушност ве дебелеат

Read more
play_arrow

Топ 20 комедии кои не се очекуваше да бидат добри

Read more
play_arrow

Како Бруну Фернандеш ја спаси сезоната на Манчестер Јунајтед?

Read more
play_arrow

Како да избришете видео од вашиот YouTube канал?

Read more
play_arrow

Десетте најголеми грешки во Премиер лигата сезонава

Read more
play_arrow

Руско-сириска поморска парада

Read more