Тјунираната Opel Insignia сега е помоќна и поагресивна

Opel Insignia можеби не е првиот автомобил на кој помислуваме кога ќе се спомене спортски седан, но благодарение на тјунерската компанија Irmscher, овој модел стана автомобил со сериозни перформанси.

Irmscher сè уште ја развива тјунираната Insignia која моментално е позната под ознаката is3. На интернет се објавени само два рендери, но тоа беше доволно да им го привлечат вниманието на обожавателите на Insignia.

Се забележуваат многу нови детали, редизајнирана црна решетка на ладилникот со карбонски детали, карбонски детали на вратите, преден спојлер и заден дифузор. Тјунерот подготви и уникатни сребрено-црни фелни.

Засега нема детали за перформансите, но потврдено е дека ќе развива 300 КС.

Тагови
реклама

Кои се најголемите опасности од гледање порно филмови?

Read more

Како точно се пресметува возраста на кучињата во човечки години?

Read more

Кое е вашето идеално место за секс според хороскопот?

Read more

Што е поздраво - свинска маст или масло?

Read more

Авто новости

Објавени седумте финалисти за Автомобил на годината

Read more

Возачи, внимателно: Удобности во автомобилот од кои страдаат мочниот меур и простатата

Read more

Слушнете како звучи моќниот Bugatti Chiron Super Sport

Read more

Уморни зад волан сте смртно опасни како кога сте пијани

Read more
 

Автомобили

Објавени седумте финалисти за Автомобил на годината

Читај повеќе

Lada – Porsche: Руско-германски проект кој никогаш не заживеа

Читај повеќе

Возачи, внимателно: Удобности во автомобилот од кои страдаат мочниот меур и простатата

Читај повеќе
  • play_arrow

Слушнете како звучи моќниот Bugatti Chiron Super Sport

Читај повеќе

Уморни зад волан сте смртно опасни како кога сте пијани

Читај повеќе

BMW со тизер ја најави следната генерација на тркачкиот M4 GT4

Читај повеќе
  • filter

Suziki го претстави новиот S-Cross

Читај повеќе

Porsche планира да произведе SUV со три реда седишта

Читај повеќе
  • filter

Скапи автомобили пропаѓаат во мистериозна „гробница на модерни класици“

Читај повеќе