Толку е убава што луѓето мислат дека е кукла

Б.С.Б.
/ 08.07.2020 / 12:14

Русокосата Катерина Розмајзл од Чешка е толку убава што луѓето на Instagram се уверени дека е кукла.

URL
View this post on Instagram

🌸🌷🌺💐 @fashionnova . FashionNovaPartner

A post shared by Katerina 🦋 (@katerinarozmajzl) on

На оваа социјална мрежа ја следат над 800.000 луѓе. Катерина има 22 години и е родена во Прага, Чешка. Беше втора придружничка на американскиот избор за Мис Џорџија Тин во 2016 година.

URL
View this post on Instagram

Send me funny tiktoks

A post shared by Katerina 🦋 (@katerinarozmajzl) on

URL

Многумина се сомневаат во нејзиниот природен изглед и велат дека во минатото изгледала поинаку. Но, ете и да има правено операции и корекции, сепак има добри гени. Доказ за тоа се нејзините пет помлади сестри, како и нејзината мајка.

Катерина студира право, а има нејзина козметичка линија.

URL
View this post on Instagram

The roomba in the back 👁👄👁

A post shared by Katerina 🦋 (@katerinarozmajzl) on

URL
View this post on Instagram

Quarantine sister squad >

A post shared by Katerina 🦋 (@katerinarozmajzl) on

 

Тагови
реклама

Мајка во Шведска 28 години го држела синот во заробеништво

Read more

Убавица на денот: Хајди Греј

Read more

Непознат објект прелета покрај Земјата, научниците не знаат што е

Read more

Низ фотографии: Пеколни температури во Австралија

Read more

Стил

Запознајте ја новата мис Универзум: Андреа Мартинес, од кошаркарка до мис на Шпанија

Read more

Кој е најсекси маж за 2020?

Read more

Прва дама со стил: Најдобрите модни комбинации на Меланија Трамп

Read more

Како изгледа совршената жена во 2020 година?

Read more

Магазин

  • play_arrow

Топ 10 потценети европски престолнини кои треба да се посетат

Читај повеќе
  • play_arrow

Ако на вашето куче му ги правите овие работи, престанете веднаш

Читај повеќе
  • play_arrow

Брзо и лесно: Пет рецепти за чиа пудинг

Читај повеќе
  • play_arrow

Она кога имаш ангел чувар

Читај повеќе

Една е мајка, ама една беше и колекцијата

Читај повеќе

Како алкохолот влијае врз имунолошкиот систем?

Читај повеќе

101-годишна Италијанка по трет пат заразена со COVID-19

Читај повеќе

Колку капки се потребни за некој да се зарази со коронавирусот?

Читај повеќе

Дали сум феминистка ако уживам во спенкинг?

Читај повеќе