Толку многу личи на Скарлет Јохансон што повеќе нема личен живот

Екатерина Кејт Шумскаја, популарна TikTok ѕвезда од Русија, изгледа идентично како Скарлет Јохансон, но вели дека нема личен живот бидејќи често ја мешаат со славната актерка.

Таа дури смета дека тоа е еден вид проклетство.

„Има луѓе на интернет кои ме заменуваат со Скарлет Јохансон иако јас не се преправам дека сум таа. Едноставно си личиме“, вели 24-годишната девојка.

Сепак, иако на социјалните мрежи ја следат над 10.2 милиони обожаватели вели дека причината за тоа е сосема јасна, сите мислат дека таа е всушност славната актерка.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Kate Shumskaya (@mimisskate)

„Луѓето ми пишуваат како добро сум ја одиграла улогата во „Black Widow“. Некои ме прашуваат дали се имам запознаено со Скарлет и дали таа знае за мене“, вели таа.

Кога Скарлет ја прифатила улогата во филмот „Ghost in the Shell“, многумина негодувале и тврделе дека ја присвоила азиската култура така што Екатерина почнала да прима и пораки со закани.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Kate Shumskaya (@mimisskate)

„Во повеќето пишуваше дека сакаат да ме убијат“, раскажува Русинката.

Сепак, ова има и добра страна. Затоа што многу личи на актерката успеа да направи успешна кариера на социјалните мрежи, а стана и модел во Москва. Претходно заработувала по 700 долари месечно и едвај сврзувала крај со крај.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Kate Shumskaya (@mimisskate)

реклама

Секс во бременост: Дали е безбеден за бебето и кои пози и се најудобни на жената?

Read more

Ситуации и места каде што е најлесно да се заразите со омикрон

Read more

Зеленчук што дебелее: Ако сте на диета, внимателно колку го јадете

Read more

IQ мапа: Кој е поглуп, а кој попаметен од Македонците во Европа?

Read more

Чек дис аут

Село во кое може да живеете само ако сте оперирале слепо црево

Read more

IQ мапа: Кој е поглуп, а кој попаметен од Македонците во Европа?

Read more

Зошто сонуваме?

Read more

Додека позира за селфи, луѓето се обидуваат да ѝ го спасат животот

Read more
 

Магазин

Искрен и отворен: Со овој хороскопски знак секогаш знаете на што сте

Читај повеќе

Село во кое може да живеете само ако сте оперирале слепо црево

Читај повеќе

Истражување покажа: Мажите со маска на лицето делуваат попривлечно

Читај повеќе

10 цитати за животот од Харуки Мураками

Читај повеќе

Што се случува во телото ако пиете кафе пред утринскиот тренинг?

Читај повеќе

Зеленчук што дебелее: Ако сте на диета, внимателно колку го јадете

Читај повеќе

Во 113 година од животот почина најстариот маж во светот

Читај повеќе

Рецепт на денот: Зеленчук и пршута во бешамел сос

Читај повеќе

Пет витамини и минерали важни во текот на зимските месеци

Читај повеќе