Том Хенкс со години се бори со тешка болест која ја добил поради улога

Том Хенкс повеќе од 10 години се бори со сериозна болест, а тоа е дијабетес тип 2.

Познатиот актер во една прилика изјави дека веќе некое време се бори со високото ниво на шеќер во крвта.

„Отидов на лекар и тој ми рече: 'Го знаеш оној високиот шеќер во крв со кој се бориш од 36 години? Епа, имаш дијабетес тип 2'“, вели.

Двојниот оскаровец истакна дека лекарите му рекле дека нема да има потреба да зема инсулин доколку се храни здраво.

„Ме гледавте во филмовите, на што личев. Вистински дебел идиот. Мислев дека можам да го избегнам тоа со отстранување на лебот од бургерите, но беше потребно повеќе од тоа. Лекарите велат дека нема да морам повеќе да земам инсулин ако продолжам да ја одржувам саканата тежина и ако продолжам да се хранам здраво“, додаде тој.

Хенкс исто така призна дека тој е одговорен за својата болест бидејќи не се грижел за исхраната.

„Испаднав тотален идиот. Пред три години ми беше дијагностициран дијабетес тип 2 поради големите флуктуации во мојата тежина. Болеста кулминираше кога работев на филмот 'Philadelphia'“, рекол Том.

Тагови
реклама

5 апликации кои треба да ги избришете пред да ви ја „исчистат“ банкарската сметка

Read more

Питагоровата теорема пронајдена на глинена плоча 1.000 години постара од Питагора

Read more

Скандинавскиот начин на спиење спасува бракови и врски: Нема повеќе кавги в кревет

Read more

Голем љубовен хороскоп за октомври 2023

Read more

Филм & ТВ

Netflix повторно поскапува

Read more

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more

Анистон ја откри тајната на својот изглед - секојдневно следи неколку правила

Read more

Памела Андерсон изненади со природниот изглед, во јавноста се појави без шминка

Read more
 

Сцена

Netflix повторно поскапува

Читај повеќе
  • play_arrow

Бендот U2 прв одржа концерт во импресивната сала Sphere во Лас Вегас

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе

Laibach: Украинците ни го откажаа концертот оти сметаме дека Русија е главниот, а не единствениот агресор

Читај повеќе
  • play_arrow

Анистон ја откри тајната на својот изглед - секојдневно следи неколку правила

Читај повеќе
  • filter

Памела Андерсон изненади со природниот изглед, во јавноста се појави без шминка

Читај повеќе
  • play_arrow

Џејмс Бонд, направи место: Прв трејлер за шпионскиот филм со Хенри Кавил

Читај повеќе
  • play_arrow

Откриено колку бил платен Рајан Гослинг за улогата на Кен во Barbie

Читај повеќе
  • filter

Анистон за насловна позираше во бикини покриена само со сако

Читај повеќе