Томиќ го предизвика Кирјос на тениски дуел за 1 милион долари, Кирјос одби

Кајгана / МИА
/ 27.05.2022 / 19:02

Австралискиот тенисер Бернард Томиќ му понуди на својот поранешен пријател и сонародник Ник Кирјос шанса меѓусебните несогласувања да ги решат на терен, во дуел за 1 милион долари, но Кирјос ја одби понудата.

– Јас ќе вложам еден милион долари и тој нека вложи милион, па да видиме кој е подобар. Победникот зема сè, изјави Томиќ, нудејќи му на Кирјос предизвик и во други спортови.

– Тврдиш дека си добар во кошарка, и во тоа ќе те победам. Знаеш што? Можеме тоа да го решиме и во боксерски ринг. Стави ракавици да видиме кој е подобар еднаш засекогаш, порача Томиќ, кој некогаш беше рангиран на 17. место на АТП листата, а сега е на 418. место.

Кирјос, 76. тенисер на АТП листата, ја одби понудата.

– Јасно ми е дека во моментов си на ниво на фјучерс и челинџер, но ако сакаш да играш врати се во спортскиот врв. Јас сум тука. Те чекам и доколку си подготвен да играш тенис на пристојно ниво, тоа и ќе го покажеш. Нема потреба да играме преку медиумите, изјави Кирјос. 

реклама

Како изгледа балканско семејство на плажа?

Read more

Украинки продадоа разголени фотографии за 800.000 долари за помош на својот народ

Read more

Јаглехидрат што најдобро помага за топење на салото на стомакот

Read more

Со ракета погоден преполн шопинг-центар во градот Кременчук, има жртви

Read more

Тенис

Ѓоковиќ со победа стартуваше на Вимблдон и испиша историја

Read more

Почна најчудниот Вимблдон досега: Ѓоковиќ и Надал повторно фаворити, се враќа Серена

Read more

Надал откри како се чувствува по третманот на стапалото

Read more

Ѓоковиќ против Кореецот Куон на стартот на Вимблдон

Read more
 

Спорт

  • play_arrow

Гарет Бејл сензационално претставен во новиот клуб

Читај повеќе

Борачот Нуров обезбеди прв медал за Македонија на Медитеранските игри

Читај повеќе

Ѓоковиќ со победа стартуваше на Вимблдон и испиша историја

Читај повеќе
  • play_arrow

МекЛафин го собори светскиот рекорд на 400 метри со пречки

Читај повеќе

Не е само Шкринијар: Кои играчи може да си заминат од Интер?

Читај повеќе

Одбојкарите загубија од Египет, одбојкарките од Тунис

Читај повеќе

Новиот менаџер на Манчестер Јунајтед ги промени сите терени во тренинг-центарот

Читај повеќе

Формула 1 има намера да се префрли на еколошко гориво во 2026 година

Читај повеќе

Луди шпекулации од Чизмата: Нејмар во Јунајтед, Роналдо во Рома

Читај повеќе