Топ 10 епизоди од CSI базирани на вистински злосторства

Секогаш е морничаво кога епизода на „CSI“ отсликува вистински настани, со оглед на тоа што серијата се заминава со решавање убиства. Од многуте епизоди навистина има и такви со сценарио извадено од вистински случај, а такви се епизодите како на пример „Overload“, „Shooting Stars“ и „Bite Me“.

Оригиналната серија „CSI: Crime Scene Investigation“, или позната и како „CSI: Las Vegas“, се емитуваше од 2000 до 2015 година и ги постави правилата за тоа како треба да изгледа една форензичка крими драма. Воедно, серијата стана франшиза наречена „CSI“ откако излегоа и спиноф сериите „CSI: Miami“, „CSI: NY“ и „CSI: Cyber“, а во 2021 година излезе и „CSI: Vegas“ како продолжение на оригиналната серија.

реклама

Филм & ТВ

Продолжението на „Avatar“ ги одушеви критичарите: Филмот е визуелна гозба

Read more

Како изгледа денес згодната и наивна Кенди од Two and a Half Men

Read more

Документарецот за Хари и Меган предизвика контроверзии: Ја мамат јавноста

Read more

Кијану Ривс откри кој е најтешкиот филм што го снимил досега

Read more

Нови видеа

play_arrow

Дали секое Светско досега било наместено?

Read more
play_arrow

7 најскапи репрезентации за Светското во Катар

Read more
play_arrow

Која земја го измислила фудбалот?

Read more
play_arrow

15 најнапредни воени бродови во светот

Read more
play_arrow

Најсмешната фејл компилација на неделата

Read more
play_arrow

10 чекори до совршени стомачни мускули

Read more
play_arrow

15 најмоќни кинески воени возила

Read more
play_arrow

Најконтроверзното славење гол на Светско

Read more
play_arrow

15 најневеројатни подводни откритија

Read more
play_arrow

Што ако НАСА никогаш не постоеше?

Read more
play_arrow

Како изгледа глобално затоплување од 3°C?

Read more
play_arrow

Непријатни ситуации во погрешно време, фејл компилација

Read more