Топ 10 грешки во „Twilight“ филмовите

Како и во многу други филмови, така и „Twilight“ содржи доста грешки кои некако се провлекле и завршиле во крајниот производ.

Грешки се случуваат кога некоја сцена се снима повеќе денови, па детали се менувани, а на крајот во филмот завршиле комбинациите од различните снимања.

Оние со око соколово знаат да ги ловат таквите грешки кои обичниот гледач речиси и да не ги приметува, освен ако намерно не ги бара.

Бидејќи „Twilight“ сагата содржи вкупно пет филмови, јасно е дека изобилува и со многу ненамерни грешки.

Тимот на MsMojo следниве 10 ги окарактеризира како највпечатливи:

Remote video URL
Тагови
реклама

Шест знаци дека пиете премногу вода

Read more

Милијарда долари за да може Ever Given да излезе од Суецкиот Канал

Read more

Европол: Албанија извор на дрога, транспортот оди главно по морски пат до Италија

Read more

Колку секс е навистина потребно за среќна врска?

Read more

Филм & ТВ

Официјален трејлер за „Those Who Wish Me Dead“ со Џоли

Read more

Џенифер Анистон ќе стане мајка на 52 години

Read more

Објавен трејлерот за новиот филм на Netflix - „The Woman in the Window“

Read more

Меколи Калкин стана татко

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Официјален трејлер за „Those Who Wish Me Dead“ со Џоли

Читај повеќе

Џенифер Анистон ќе стане мајка на 52 години

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавен трејлерот за новиот филм на Netflix - „The Woman in the Window“

Читај повеќе

Меколи Калкин стана татко

Читај повеќе
  • play_arrow

Бокс-офис: „Godzilla vs. Kong“ втор викенд на врвот

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе
  • play_arrow

Погледнете го трејлерот за новата серија на Netflix – „The Innocent“

Читај повеќе

Бенедикт Камбербач мисли дека бил нулта ковид пациент

Читај повеќе
  • play_arrow

Сè што е погрешно со „Prince of Persia“

Читај повеќе