Музика

Топ 10 листа: Најголемите музички хитови во 2016 година

4. јануари 2017 - 18:51 | И.М.

2016 година можеби не беше добра во многу полиња, но несомнено беше одлична за музиката, во смисла на креирање и излегување на нова музика, на која се танцуваше насекаде во светот. Подолу проследнете ја топ 10 листата на најголемите музички хитови за 2016-та година и споделете со нас која песна ви е омилена. 

10. Major Lazer - Cold Water ft. Justin Bieber, MØ

Loading the player...

9. Mike Posner - I Took A Pill In Ibiza (Seeb Remix)

Loading the player...

8. twenty one pilots: Heathens

Loading the player...

7. Calvin Harris - This Is What You Came For ft. Rihanna

Loading the player...

6. The Chainsmokers - Closer ft. Halsey

Loading the player...

5. Beyoncé - Sorry

Loading the player...

4. Rihanna - Work ft. Drake

Loading the player...

3. Desiigner - Panda

Loading the player...

2. Sia - Cheap Thrills ft. Sean Paul

Loading the player...

1.Drake - One Dance Ft Kyla & Wizkid

Loading the player...

 

Коментирај