Топ 10 места за посета во 2021, ако дозволи ковид

Минатата 2020 година беше година на неостварени планови и непосетени места, па се надеваме дека оваа година ќе можеме да прошетаме.

Во моментов не е можно патување било каде, но само сме февруари, годината е долга и работите (се надеваме) може да се променат. Вакцинацијата веќе се одвива во многу земји, а со тоа би требало и вирусот да попушти, ако доволен број на луѓе се заштитат.

Доколку го победиме COVID-19 годинава и ни се оствари прилика да патуваме низ целиот свет, треба да имаме на ум и каде би оделе.

Професионалниот патувач Рајан Ширли ја предлага неговата листа на топ 10 дестинации за посета годинава. Некои од местата на неговата листа во моментов се затворени или се со стриктни правила за влез, но како што и самиот вели, се надеваме дека во текот на годинава тоа ќе се промени.

Неговата листа почнува со Француска Полинезија, а вклучива дестинации речиси на сите срани од светот, некои и блиску до нас.

Remote video URL
реклама

Hejt SLOVEni, još ste živi? - видеото кое ја запали екс-ју

Read more

Пентагон: Снимките на НЛО од 2019 година се автентични

Read more

Постигнат договор за државјанствата, неизвесна работата на Собранието

Read more

Кој од „Friends“ заработил најмногу?

Read more

Чек дис аут

Канадски пратеник заборави да ја исклучи камерата и се појави гол пред колегите

Read more

Фејл компилација на неделата

Read more

Како да согорувате повеќе калории додека спиете?

Read more

Што доколку би спиеле цела зима како мечките?

Read more
 

Магазин

Палачинките на Лав Толстој

Читај повеќе
  • play_arrow

Hejt SLOVEni, još ste živi? - видеото кое ја запали екс-ју

Читај повеќе

Четири ситуации кои се совршени за секс

Читај повеќе

Канадски пратеник заборави да ја исклучи камерата и се појави гол пред колегите

Читај повеќе
  • play_arrow

Вежби за грбни мускули и исправување на неправилно држење на телото

Читај повеќе
  • play_arrow

Фејл компилација на неделата

Читај повеќе

Хари и Вилијам нема да стојат еден до друг на погребот на принцот Филип

Читај повеќе
  • play_arrow

Како да согорувате повеќе калории додека спиете?

Читај повеќе

Како до здрави очи кај лицата со дијабет и во услови на COVID-19?

Читај повеќе