Топ 10 места за посета во Португалија

Португалија важи за една од најубавите земји во светот кога станува збор за живописни гратчиња и пејсажи, а сепак не е преплавена од туристи.

Распослана на западниот брег на Пиринејскиот Полуостров, на површина од 92.212 км² живее население од 10.300.000 жители од кои 95% се Португалци.

Португалија има што да понуди, а светскиот патник Рајан Ширли е експертот кој знае да одвои што е најдобро да се посети во оваа земја зад Медитеранот.

реклама

Живот

Четири хороскопски знаци кои привлекуваат сè околу себе

Read more

Како да се справите со претераното потење?

Read more

Направи сам: Домашен спреј против комарци

Read more

Реплика на Мона Лиза продадена за рекордни 2.9 милиони евра

Read more

Нови видеа

play_arrow

Фејл компилација на неделата

Read more
play_arrow

Објавен трејлер за видеоиграта „Pokemon Unite“

Read more
play_arrow

Што ќе се случи ако се туширате со ладна вода секој ден, цел месец?

Read more
play_arrow

Кој е побрз: Audi RS e-tron GT или Tesla Model S?

Read more
play_arrow

Фејл компилација: Сакаш да направиме селфи?

Read more
play_arrow

Зошто токму сега се појавуваат нови варијанти на коронавирусот?

Read more
play_arrow

Поглед во новиот Sony Xperia 10 III

Read more
play_arrow

9-минутни вежби за затегнат задник и нозе

Read more
play_arrow

Искрен трејлер за „Cruella“

Read more
play_arrow

Како радикалните градинари го окупираа Њујорк?

Read more
play_arrow

Денот кога диносаурусите изумреа, објаснет до детали

Read more
play_arrow

10 HIIT вежби за топење на масните наслаги на стомакот

Read more