Топ 10 морничави и необични факти за The Addams Family

Семејството Адамс настанало во 1938 во цртежите на Чарлс Адамс кои биле објавувани во неделникот The New Yorker, а потоа добило и верзии на ТВ, филм, видео игрици, стрипови, книги и мјузикли.

Филмовите и сериите наречени „The Addams Family“ се најпознати за ова морничаво семејство, а на ТВ екраните се од 1964 година.

Ова се 10-те најморничави ио најнеобични факти за ова чудно, но и за многумина омилено фиктивно семејство.

реклама

Филм & ТВ

Продолжението на „Avatar“ ги одушеви критичарите: Филмот е визуелна гозба

Read more

Како изгледа денес згодната и наивна Кенди од Two and a Half Men

Read more

Документарецот за Хари и Меган предизвика контроверзии: Ја мамат јавноста

Read more

Кијану Ривс откри кој е најтешкиот филм што го снимил досега

Read more

Нови видеа

play_arrow

Дали секое Светско досега било наместено?

Read more
play_arrow

7 најскапи репрезентации за Светското во Катар

Read more
play_arrow

Која земја го измислила фудбалот?

Read more
play_arrow

15 најнапредни воени бродови во светот

Read more
play_arrow

Најсмешната фејл компилација на неделата

Read more
play_arrow

10 чекори до совршени стомачни мускули

Read more
play_arrow

15 најмоќни кинески воени возила

Read more
play_arrow

Најконтроверзното славење гол на Светско

Read more
play_arrow

15 најневеројатни подводни откритија

Read more
play_arrow

Што ако НАСА никогаш не постоеше?

Read more
play_arrow

Како изгледа глобално затоплување од 3°C?

Read more
play_arrow

Непријатни ситуации во погрешно време, фејл компилација

Read more