Топ 10 најдобри игри за октомври 2020

Октомври е исполнет со многу нови игрици за PC, PS4, Xbox One и Nintendo Switch.

Gameranx состави листа од десетте кои се очекуваат со најголемо нетрпение, а ние одвај чекаме да ги пробаме.

Remothered: Broken Porcelain

Платформа: PS4, Xbox One, Switch, PC

Излегува на: 13 октомври

Cloudpunk

Платформа: PS4, XBO, Switch

Излегува на 15 октомври

Remote video URL

G.I. Joe: Operation Blackout

Платформа: PS4, Xbox One, Switch, PC

Излегува на 13 октомври

Amnesia: Rebirth

Платформа: PC, PS4

Излегува на 20 октомври

Age of Empires 3: Definitive Edition

Платформа: PC

Излегува на 15 октомври

Remote video URL

The Dark Pictures Anthology: Little Hope

Платформа: PS4 Xbox One, PC

Излегува на 30 октомври

Baldur's Gate III

Платформа: Stadia, PC

Излегува на 6 октомври

Watch Dogs Legion

Платформа: PC, PS4, XBO, Stadia

Излегува на 29 октомври

Crash Bandicoot 4: It's About Time

Платформа: PS4, XBO

Излегува на 2 октомври

Star Wars: Squadrons

Платформа: PC, PS4, XBO

Излегува на 2 октомври

Remote video URL
БОНУС

FIFA 21

Платформа: PC, PS4, XBO

Излегува на 9 октомври

Doom Eternal: The Ancient Gods Part One DLC

Платформа: PC, PS4, XBO

Излегува на 20 октомври

Remote video URL
реклама

Зошто коронавирусот е толку опасен за човечкиот организам?

Read more

Осум знаци кои укажуваат на недостаток на витамин Д во организмот

Read more

Германија затвора сè, освен градинките и училиштата

Read more

Храна која е богата со витамин Д

Read more

Гејминг

FIFA 21 и Madden NFL 21 наскоро ќе бидат достапни на PS 5 и Xbox Series X

Read more

Како да постигнете убави голови од слободен удар на „FIFA 21“?

Read more

Ова се најпродаваните конзоли на сите времиња: Која е вашата омилена?

Read more

Топ 10 нови и бесплатни игри за 2020 година

Read more

Гик

  • play_arrow

FIFA 21 и Madden NFL 21 наскоро ќе бидат достапни на PS 5 и Xbox Series X

Читај повеќе

До СЗО стигна пријава за забрзана регистрација на вакцината Спутник V

Читај повеќе
  • play_arrow

Погледнете што може да направи камера од 3.200 мегапиксели

Читај повеќе
  • play_arrow

Како SOFIA откри вода на Месечината?

Читај повеќе
  • play_arrow

Поглед во новиот Apple Watch 6

Читај повеќе
  • play_arrow

Жежок Нептун: Има атмосфера и на 1.600 степени Целзиусови

Читај повеќе

Curiosity испрати интересно селфи од Марс

Читај повеќе

Која беше најлошата година во историјата на човештвото?

Читај повеќе
  • play_arrow

Десетте најголеми црни дупки откриени досега

Читај повеќе