Топ 10 најгледани сезони на серии на Netflix

Netflix објави листа од десетте најголеми хитови според вкупниот број часови кои луѓето ги минале гледајќи ги во првиот месец од прикажувањето.

На првото место е „Bridgerton“, серија која веќе е прогласена за најуспешна во историјата на Netflix. Потоа следат и „Money Heist“, „Stranger Things“, „The Witcher“ и други.

Погледнете ја листата на Топ 10 најгледани сезони на серии на Netflix:

1. Bridgerton, прва сезона - 625 милиони часа

2. Money Heist,  4 - 619 милиони часа

3. Stranger Things 3 - 582 милиони часа

4. The Witcher, прва сезона - 541 милион часа

5. 13 Reasons Why, втора сезона - 496 милиони часа

6. 13 Reasons Why, прва сезона- 476 милиони часа

7. You, втора сезона - 457 милиони часа

8. Stranger Things 2 - 427 милиони часа

9. Money Heist, трет дел - 426 милиони часа

10. Ginny & Georgia, прва сезона - 381 милион часа.

Remote video URL

Ова е прв пат Netflix да објави ваков вид статистика, а во последно време се почесто во јавноста ги открива навиките и вкусот на своите гледачи.

Претходно од Netflix соопштија дека „Bridgerton“ е најуспешната серија на сите времиња. Околу 82 милиони домаќинства ја следеле првата сезона на историската љубовна романса.

Тагови
реклама

Ако станам премиер ќе го екстрадирам Груевски во Македонија, најави лидерот на унгарската опозиција

Read more

Која храна е најштетна за цревата?

Read more

Колку соларни панели му се потребни на едно домаќинство?

Read more

Девојката која се изживуваше врз животни во ЗОО Скопје уште не се извинила, не ѝ бега пријава во полиција

Read more

Филм & ТВ

Кои се правилата за користење оружје на филмските сетови?

Read more

Прва прес-конференција за инцидентот со Болдвин, полицијата нема уапсено никого

Read more

15 најдобри филмови со Кијану Ривс

Read more

Препорака за филм: Трилерот „The Trip“ на Netflix ветува адреналинска забава

Read more
 

Сцена

Кои се правилата за користење оружје на филмските сетови?

Читај повеќе
  • play_arrow

Прва прес-конференција за инцидентот со Болдвин, полицијата нема уапсено никого

Читај повеќе
  • play_arrow

15 најдобри филмови со Кијану Ривс

Читај повеќе
  • play_arrow

Препорака за филм: Трилерот „The Trip“ на Netflix ветува адреналинска забава

Читај повеќе
  • play_arrow

„The Crown“ продолжува со контроверзиите и во новата сезона

Читај повеќе
  • play_arrow

„Dune“ ќе добие втор дел, познат и датумот на премиерата

Читај повеќе
  • play_arrow

Официјален трејлер за „The Unforgivable“ со Сандра Булок

Читај повеќе

Кијану Ривс им подари Rolex часовници на каскадерите во „John Wick“  

Читај повеќе
  • play_arrow

ABBA ја објави третата нумера од новиот албум

Читај повеќе