Филм & ТВ

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

19. јуни 2019 - 12:35 | А.С.

Објавена е новата листа на десетте најпиратирани филмови на BitTorrent за изминатата недела.

На првото место има нов наслов - „Dumbo“ – додека топ три го заокружуваат „ Pokémon Detective Pikachu“ и „Captain Marvel“ кој две недели беше на врвот на листата.

Неделава има три нови наслови на листата.

Податоците од оваа листа составена од TorrentFreak се наменети исклучиво за информативни и едукативни цели.

Листата за изминатата недела заклучно со вчера изгледа вака:

1 Dumbo   

 

2 Pokémon Detective Pikachu    

3 Captain Marvel   

4 Us

5 I Am Mother        

6 Murder Mystery 

7 Avengers: Endgame

8 Hotel Mumbai     

9 Captive State       

10 Glass

Коментирај