Топ 10 најпреценети трансфери направени летово

Во најновиот Топ 10 на Football Daily ги разгледуваме најпреценетите трансфери направени летово, односно договори потпишани за многу поголеми суми отколку што вредат навистина.

Ова не значи дека фудбалерите што се најдоа на листата се лоши, но за нив беа платени многу повеќе пари од нивната реална вредност, како тинејџерот Фабио Силва кој премина во Вулверхемптон Вондерерс за неверојатни 35 милиони фунти.

Дали ќе се исплати ризикот на овие клубови останува да видиме во сезоната 2020/21.

реклама

Фудбал

Расизам: Новинар го навреди асот на Барса

Read more

Фудбалерите напредуваа едно место на светската ранг листа

Read more

Конте: Ова не може да се споредува со киксот лани против Славија

Read more

Шампионот Баерн шампионски, Шахтар триумфално низ Мадрид

Read more

Нови видеа

play_arrow

Како изгледа кивањето во забавена снимка?

Read more
play_arrow

Што се случува кога некој ќе умре во вселената?

Read more
play_arrow

Астронаутите од МВС се вратија на Земјата по 196 дена во вселената

Read more
play_arrow

Еднонога патка учи повторно да оди

Read more
play_arrow

Погледнете го трејлерот за „The Life Ahead“ со Софија Лорен

Read more
play_arrow

Утрински вежби за истегнување на телото

Read more
play_arrow

Храна за слабеење: Пет рецепти за вкусен појадок

Read more
play_arrow

Британската војска претстави нано-дрон од 190 грама што ќе патролира на воено поле

Read more
play_arrow

Астро лекции: Што е Суперземја?

Read more
play_arrow

Погоди ги маскотите со Арсен Венгер

Read more
play_arrow

Базиран на вистинска приказна - погледнете го трејлерот за „All My Life“

Read more
play_arrow

Не си играј со времето: Фејл компилација

Read more