Топ 10 најубави автомобили за 2019 година

За вкусовите велат, не се расправа и секој има свој критериум за тоа што е убаво.

Но, кога станува збор за автомобили, некои модели едноставно пленуваат со својата појава.

Порталот AutoGuide направи истражување и состави листа од десетте најубави модели на автомобили за 2019 година.

Дизајнот на овие автомобили заслужил највисоки оцени од испитаниците.

Кои се вашите фаворити? Кој модел вие би го додале на листата?

BMW M4

Lexus LC

Genesis G90

Infiniti Q60

Land Rover Range Rover

Alfa Romeo Giulia

Audi A5 Sportback

Hyundai Sonata

Lincoln Navigator

Chevrolet Corvette C8

реклама

Авто новости

Зошто Американците не го сакаа легендарното „југо“?

Read more

VW ѝ се „закани“ на Tesla: Ќе произведуваме 500.000 електрични модели годишно

Read more

Nissan 300ZX од 1990 година се продава со иста цена како новиот модел 370Z

Read more

BMW ги откри деталите за новата генерација на моделите M3 и M4

Read more

Автомобили

  • play_arrow
  • filter

Зошто Американците не го сакаа легендарното „југо“?

Читај повеќе
  • filter

VW ѝ се „закани“ на Tesla: Ќе произведуваме 500.000 електрични модели годишно

Читај повеќе
  • filter

Nissan 300ZX од 1990 година се продава со иста цена како новиот модел 370Z

Читај повеќе
  • filter

BMW ги откри деталите за новата генерација на моделите M3 и M4

Читај повеќе
  • play_arrow

Mercedes има одговор на Tesla електричниот камион

Читај повеќе
  • filter

Колку чинат моделите од новата Mercedes С класа?

Читај повеќе

КОВИД кризата ги покажа забите: Нов пад на продажбата на автомобили

Читај повеќе

Kia ќе претстави 7 нови електрични модели до 2027 година

Читај повеќе
  • filter

Тјунираниот Porsche Cayenne сега развива 690 КС

Читај повеќе