Топ 10 потценети европски престолнини кои треба да се посетат

Од средновековниот главен град на Малта, до убавиот Киев на истокот, Европа крие престолнини кои туристите најчесто неоправдано ги заобиколуваат.

Јутуберот Рајан Ширли ни ги претставува десетте, според него, најпотценети главни градови на европски држави. Имаат многу што да понудат, но туристите едноставно ги заобиколуваат и како механички да одат онаму каде што има преголема гужва.

Наредниот пат кога ќе планирате патување низ Европа, наместо Париз, Рим, Москва или Берлин, посетете ги Луксембург (Луксембург), Братислава (Словачка), Валета (Малта), Рига (Латвија), Варшава (Полска), Вилнус (Литванија), Загреб (Хрватска), Брисел (Белгија), Сараево (Босна и Херцеговина) и Киев (Украина). Рајан вели дека нема да зажалите.

Remote video URL
реклама

Кога COVID-19 ќе стане лесна болест како настинка?

Read more

Моќна порака: Погледнете како ТВ водителка ги поддржа жртвите на сексуално насилство

Read more

Google блокираше 164 опасни апликации: Веднаш избришете ги од телефонот

Read more

Бугарски програмер доби одговор од Илон Маск по 154 дена чекање

Read more

Чек дис аут

Стјуардеса советува – овие работи никогаш не треба да ги нарачате во авион

Read more

Три месеци незабележано живеел на аеродром поради страв од короната

Read more

Ги потроши сите џокери на едно прашање за популарна Netflix серија

Read more

Музеј во Бразил има колекција од најлошо направени восочни фигури

Read more
 

Магазин

Разлика во години меѓу партнерите - дали бројките се навистина важни?

Читај повеќе

Работат против имунитетот – овие три намирници ја саботираат одбраната на организмот

Читај повеќе

Стјуардеса советува – овие работи никогаш не треба да ги нарачате во авион

Читај повеќе

Три месеци незабележано живеел на аеродром поради страв од короната

Читај повеќе

Го намалува холестеролот, помага за слабеење, спречува рак - моќта на куркумата

Читај повеќе
  • play_arrow

Ги потроши сите џокери на едно прашање за популарна Netflix серија

Читај повеќе

Нежна, искрена, забавна: Сè што треба да знаете за жената Водолија

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Музеј во Бразил има колекција од најлошо направени восочни фигури

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Меланија не избра американски дизајнер ни за нејзиниот последен ден како прва дама

Читај повеќе