Топ 15 најлуди концепт модели за 2020 година

Кога ќе се обединат фантазијата на дизајнерот, страста за автомобилите и врвната технологија…

Изминативе месеци многу се зборува за Cybertruck на Tesla, за неверојатниот Mercedes со „крлушки“ и други футуристички концепти за возила на четири тркала.

Некои од нив ќе завршат во продажба, а други само на хартија.

Време е да ги претставиме Топ 15 моделите за 2020 година.

Следното видео докажува што можат да направат фантазијата за дизајнерот, страста за автомобилите и врвната технологија. Ќе ги видите Renault Vault, Toyota LQ, Genesis Essentia… и да не откриваме понатаму.

Уживајте!

Remote video URL
Тагови
реклама

Мајка во Шведска 28 години го држела синот во заробеништво

Read more

Убавица на денот: Хајди Греј

Read more

Непознат објект прелета покрај Земјата, научниците не знаат што е

Read more

Низ фотографии: Пеколни температури во Австралија

Read more

Концепти

Nissan ги откри првите детали за новиот Qashqai

Read more

Словаците го изненадија светот и претставија летечки автомобил

Read more

Како би изгледала новата генерација на легендарната „пегличка?

Read more

Објавен тизерот за Golf R – ќе биде најмоќниот Golf досега

Read more

Автомобили

Maserati ја префрла целата понуда „на струја“

Читај повеќе
  • filter

Кој е најпродаваниот електричен автомобил во Европа?

Читај повеќе
  • filter

Honda го претстави освежениот CR-V

Читај повеќе

Совети за возачи: Што не смеете да правите во услови на магла?

Читај повеќе

Volkswagen го презема европскиот пазар за електромобили

Читај повеќе
  • filter

Audi го претстави моделот SQ5 Sportback TDI за европскиот пазар

Читај повеќе

Ново правило за сопствениците на возила со странски таблички

Читај повеќе
  • filter

Bugatti има нов „ѕвер“ - Chiron Sport Les Légendes du Ciel

Читај повеќе
  • play_arrow

Приказната за еден футуристички автомобил: Како Ferrari Modulo го освои светот?

Читај повеќе