Топ 15 нерешени авионски мистерии

Додека патувањето со авион е генерално многу безбедно, одвреме-навреме се случуваат катастрофи. И без разлика дали станува збор за снемување гориво, заглавување во лоши временски услови или механички дефект, има безброј работи кои можат да предизвикаат пад на авион; сепак, понекогаш точните околности може да бидат мистериозни. На крајот на краиштата, иако има некои авионски катастрофи кои може да се објаснат, има многу кои остануваат мистерија, па денес, врзете ги појасите и подгответе се за турбулентно возење додека летаме низ Топ 15 нерешени авионски мистерии.

реклама

Чек дис аут

Археолози ја открија првата кафеана во светот – стара е 5.000 години

Read more
Што се случува кога змија ќе проголта друга змија?

Што се случува кога змија ќе проголта друга змија?

Read more

Што ако планетите во Сончевиот Систем излезат од своите орбити?

Read more

Тиктокер ги одбра најлошите градови во Европа - Тетово на апарати

Read more

Нови видеа

play_arrow

Астрономски чуда со слично име, но различна природа

Read more
play_arrow
Што се случува кога змија ќе проголта друга змија?

Што се случува кога змија ќе проголта друга змија?

Read more
play_arrow

Само британски фејлови

Read more
play_arrow

Седум фудбалери кои ги бираат парите пред сè друго

Read more
play_arrow

Што ако планетите во Сончевиот Систем излезат од своите орбити?

Read more
play_arrow

Топ 20 најдобри филмови со Робин Вилијамс

Read more
play_arrow

Комшијата што буши, некст левел

Read more
play_arrow

Што се случува во Јувентус?

Read more
play_arrow

Искрен трејлер за Star Wars спиноф серијата Andor

Read more
play_arrow

15 неверојатни животински фосили најдени досега

Read more
play_arrow

10 најголеми скандали на „Американски идол“

Read more
play_arrow

Што ќе се случи во човечкото тело ако хибернира 100 години?

Read more