Топ 20 сцени со Бебе Јода

Новиот лик од светот на „Star Wars“ многу брзо стана култен меѓу фановите и од ден на ден станува сѐ повеќе популарен во франшизата.

Netflix конечно ја пушти долго очекуваната втора сезона од „The Mandalorian“ каде повторно во главна улога е „the Child“ (детето), или како што фановите уште на почетокот го нарекоа - Бебе Јода.

Во 5. епизода од оваа сезона конечно се откри и неговото вистинско име, односно Грогу.

Според WatchMojo, ова се најдобрите 20 сцени со Бебе Јода во двете сезони од серијата која наредната година ќе има и трета сезона.

Remote video URL
реклама

Мајк Тајсон заработува милиони долари од бизнисот со канабис

Read more

Стигна и првата аудиоснимка од Марс: Каков звук има на Црвената планета?

Read more

Ласерските топови се иднината: САД го развиваат најмоќното оружје

Read more

Што може да ви се случи ако долго време немате секс?

Read more

Филм & ТВ

Жерар Депардје повторно обвинет за силување

Read more

„The Simpsons Movie“ доби искрен трејлер

Read more

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more

Како би изгледале децата на нашите омилени филмски двојки?

Read more
 

Сцена

Жерар Депардје повторно обвинет за силување

Читај повеќе
  • play_arrow

„The Simpsons Movie“ доби искрен трејлер

Читај повеќе
  • play_arrow

„Мој роден крај“ во изведба на јапонскиот Јонче Христовски

Читај повеќе
  • play_arrow

Дафт Панк најавија разделба по 28 години

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе
  • filter

Како би изгледале децата на нашите омилени филмски двојки?

Читај повеќе
  • play_arrow

Бокс-офис: Слаб викенд, но „The Croods 2“ е повторно на врвот

Читај повеќе

Доли Партон одби да биде поставен нејзин споменик

Читај повеќе
  • play_arrow

Џоди Фостер: Го обожавам Арон Роџерс

Читај повеќе