Топ 5 вознемирувачки факти за дроновите што треба да ги знаете

Во зависност од тоа за какви зборувате, дроновите може да бидат забавни или смртоносни. Војската се почесто ги употребува, полицијата веќе надгледува со нив, а луѓето купуваат мали консумерски дронови за забава.

Во ова видео на WatchMojo дознајте ги петте највознемирувачки факти за дроновите, кои ќе ве натераат да се запрашате дали оваа технологија е добра или лоша.

реклама

Свет

Дневен преглед на состојбата со COVID-19 во светот

Read more

Коронавирус кај 57 морнари во Аргентина, не знаат како се заразиле

Read more

Расте тензијата на Кавказ: Загинати и ранети ерменски и азербејџански војници

Read more

Историско зголемување на платите на француските здравствени работници

Read more

Нови видеа

play_arrow

Французите скромно го прославија Денот на Бастилја

Read more
play_arrow

Пет навики кои ќе ви го сменат животот

Read more
play_arrow

На скејт парк со инвалидска количка качена на скирол

Read more
play_arrow

Рецепт на денот: Палачинки од овес и банана

Read more
play_arrow

Млади фудбалери кои ќе им заштедат милиони на новите клубови

Read more
play_arrow

Како да направите анкета на Twitter?

Read more
play_arrow

Што точно се случува во телото додека се топат маснотиите?

Read more
play_arrow
коали

Спасените коали се враќаат во австралиската дивина

Read more
play_arrow

10 најглупави трансфери на деценијата

Read more
play_arrow

Објавен првиот трејлер за играта „Far Cry 6“

Read more
play_arrow

10-минутни лесни вежби за затегнат задник

Read more
play_arrow

Во забавена снимка: Како делуваат различните маски за заштита од COVID-19?

Read more