Торонто ја продолжи губитничката серија на ЛА Лејкерс

Кошаркарите на Торонто триумфираа синоќа на гостински терен кај Лос Анџелес Лејкерс со 121:114, нанесувајќи му го третиот пораз во низа на актуелниот шампион во НБА лигата.

„Лејкерс“ во финишот беа без услугите на Леброн Џејмс, кој ја обнови повреда на зглобот на десната рака и го напушти теренот шест минути пред крајот на мечот. Според извештаите, неговиот настап на вечерашниот натпревар на гостински терен кај Денвер е неизвесен.

Шутерско шоу изминатата ноќ во НБА лигата донесе пресметката меѓу Милвоки и Бруклин, во која Јанис Антетокумбо го предводеше победничкиот тим со 49 поени, додека Кевин Дурент на спротивната страна постигна 42 кошеви.

Remote video URL

Резултати од натпреварите во НБА лигата одиграни ноќта меѓу неделата и понеделник:

Сан Антонио – Филаделфија 111:113 (по продолжение)

Оклахома 0 Феникс 120:123

Шарлот – Мајами 111:121

Бостон – Портланд 119:129

ЛА Лејкерс – Торонто 114:121

Далас – Сакраменто 99:111

Хјустон – Њујорк 97:122

Милвоки – Бруклин 117:114. 

Тагови
реклама

Како Израел со децении ја презема територијата на Палестина?

Read more

Интересот за вакцинација се зголемува, вчера вакцинирани 14.976 граѓани

Read more

Ескалираа судирите меѓу Израел и Хамас, најмалку 40 мртви

Read more

Кладилничарски идиот на денот

Read more

Кошарка

Гечевски: Наша чест и обврска е да се запамети името на Буштур

Read more

Вестбрук постави рекорд во НБА лигата со најмногу трипл-дабл

Read more

Вестбрук дојде до 181. трипл-дабл и влезе во НБА историјата

Read more

Богдановиќ незапирлив за Денвер

Read more
 

Спорт

Сепак крај на сезоната за Ибра, но се враќа за ЕУРО

Читај повеќе

Гечевски: Наша чест и обврска е да се запамети името на Буштур

Читај повеќе

Пех за Холандија: Ван Дајк сам се повлече од ЕУРО

Читај повеќе
  • play_arrow

Куман: Не е својствено за Барсa да прими три гола во едно полувреме

Читај повеќе
  • play_arrow

Солскјер му ја честиташе шампионската титула на Манчестер Сити

Читај повеќе

Франција не го сака, Лапорт ќе игра за Шпанија на ЕУРО

Читај повеќе
  • play_arrow

Најголемите рекордери во историјата на Лигата на шампиони

Читај повеќе

Пиоли: Милан сѐ уште ништо нема постигнато

Читај повеќе

Борба сепак ќе има: Потврден боксерскиот спектакл Фјури – Џошуа

Читај повеќе