НБА 2020/21

Торонто ја разгледува можноста во новата сезона да биде домаќин во Њу Џерси

Раководството на канадскиот НБА-лигаш Торонто Репторс, размислува следната сезона да биде домаќин во Њу Џерси, пишува The New York Daily News.

Веќе биле остварени разговори со операторите на „Пруденшал Сентр“ во Њујорк, за можноста Репторс домашните натпревари да ги играат во таа арена.

Шампионот од 2019 година сака да ја одигра претстојната сезона во еден од американските градови, поради ограничувања на движење предизвикани од коронавирусот.

Клубот веќе преговарал со арените во Тампа Беј и Нешвил.

Исто така беше објавено дека Канаѓаните можат привремено да се преселат во Луисвил или Канзас Сити.

Останува да се почека на конечната одлука каде ќе игра Торонто како домаќин претстојната сезона.

реклама

Кошарка

Дејвис го одигра првиот натпревар по повредата во февруари

Read more

Перес: Евролигата ја спаси кошарката

Read more

Пирова победа за МЗТ, Младост патува во полуфиналето

Read more

Бајиќ е новиот селектор на македонската кошаркарска репрезентација

Read more
 

Спорт

Анчелоти: Мислев се зафркаваат за Супер лигата

Читај повеќе

УЕФА ја разгледува можноста за забрана на Јувентус и Реал во евро-куповите следната сезона

Читај повеќе
  • play_arrow

Дејвис го одигра првиот натпревар по повредата во февруари

Читај повеќе
  • play_arrow

Меси постави нов рекорд

Читај повеќе

Ибра потпишува нов договор со Милан

Читај повеќе

Перес: Евролигата ја спаси кошарката

Читај повеќе

Чеферин: Сите ме разочараа, но Барса најмалку

Читај повеќе

Фудбалските лиги повторно пред прекин?

Читај повеќе
  • play_arrow

Пирова победа за МЗТ, Младост патува во полуфиналето

Читај повеќе