Тотенхем го доби Бејл прилично евтино

Гарет Бејл вчера стигна во Лондон и се сретна со челниците на Тотенхем кои денеска треба да ја официјализираат неговата позајмица од Реал Мадрид.

Британски The Sun објави дека Тотенхем се договорил со Реал за остатокот од големата плата на Бејл која ќе ја преземе, како и прилично евтината отштета од 13 милиони евра за едногодишната позајмица.

URL

Ако сѐ помине како што треба, позајмицата би можело да се продолжи на две години, односно до истекувањето на договорот на Велшанецот со мадридскиот клуб.

URL

Британските медиуми пишуваат дека Бејл (31) изгледал „среќен и задоволен“ додека навивачите на Тотенхем му скандирале: „Гарет Бејл, ти си роден да играш за ‘Спарс’“.

URL

Со ова Бејл ќе стане вториот играч на Реал кој летово стигна во Лондон. „Спарс“ веќе го купија 23-годишниот лев бек Серхио Регилон за 27 милиони евра. Шпанецот потпиша петгодишен договор.

URL
реклама

Зошто авионите не летаат преку Тихиот Океан?

Read more

Најнезаборавните пенали во поновата фудбалска историја

Read more

Десет бизарни предмети од Земјата што сега лебдат во вселената

Read more

Убавица на денот: Алена Шишкова

Read more

Фудбал

Голот на Пандев против Реал еден од најубавите за Лацио во ЛШ

Read more

Хумелс: Не смееме да му дозволиме на Имобиле да дојде до шанса

Read more

Вечерва почнува новата сезона во Лигата на шампионите

Read more

Робињо: Не ја силував девојката, само ми е жал што ја изневерив сопругата

Read more

Спорт

  • play_arrow

Голот на Пандев против Реал еден од најубавите за Лацио во ЛШ

Читај повеќе

Хумелс: Не смееме да му дозволиме на Имобиле да дојде до шанса

Читај повеќе

Вечерва почнува новата сезона во Лигата на шампионите

Читај повеќе

Робињо: Не ја силував девојката, само ми е жал што ја изневерив сопругата

Читај повеќе
  • play_arrow

И Вардар бесен на судиските одлуки

Читај повеќе
  • play_arrow

Дали 16-годишна девојка е новата ММА ѕвезда?

Читај повеќе

Лампард разочаран: Играчите не му ги слушале инструкциите

Читај повеќе

Хамилтон за скратувањето на викендите: Воздухот 22 дена би бил помалку загаден

Читај повеќе

Рајс на Twitter го истрола Тотенхем

Читај повеќе