Тотенхем објави големи загуби предизвикани од пандемијата

Фудбалските клубови ширум Европа продолжуваат да објавуваат загуби, кои ги предизвика пандемијата на коронавирус, особено во периодот кога натпреварите беа играни пред празни трибини.

Тотенхем, еден од најсилните и најстабилни клубови во Премиер лигата, официјално соопшти дека минатата 2020/21 сезона, кога натпреварите ги играше без присуство на публика, регистрирал загуба од дури 95 милиони евра.

Приходот, кој лондонскиот клуб го остварувал минатата сезона на самиот ден на одигрување на натпреварите изнесувал само 2.3 милиони евра, споредено со 123 милиони евра една сезона претходно.

Тотенхем објави дека вкупниот долг на клубот  за само една година пораснал од 119 милиони евра на 839 милиони евра.

реклама

Кои се најголемите опасности од гледање порно филмови?

Read more

Како точно се пресметува возраста на кучињата во човечки години?

Read more

Кое е вашето идеално место за секс според хороскопот?

Read more

Што е поздраво - свинска маст или масло?

Read more

Фудбал

Меси: Левандовски ја заслужи Златната топка во 2020

Read more

Нејмар два месеца во аут поради повредата на зглобот

Read more

Направена жрепката за Светското клупско првенство на ФИФА

Read more

Најдобриот голман во светот не е прв избор ни во својот клуб

Read more
 

Спорт

  • play_arrow

Меси: Левандовски ја заслужи Златната топка во 2020

Читај повеќе

Кошаркарите водеа на полувреме, па загубија од Украина

Читај повеќе

Нејмар два месеца во аут поради повредата на зглобот

Читај повеќе

Направена жрепката за Светското клупско првенство на ФИФА

Читај повеќе

Најдобриот голман во светот не е прв избор ни во својот клуб

Читај повеќе

Вечерва се доделува Златната топка: Кој ќе ја освои?

Читај повеќе

Јунајтед го назначи Рангник за привремен тренер

Читај повеќе

Медведев: Ѓоковиќ треба да чести вечера

Читај повеќе
  • play_arrow

Варварска ММА борба: Удирал онесвестен противник, навивачите згрозени

Читај повеќе