Тотенхем се засили со напаѓач на Бенфика

Екипата на Тотенхем го засили нападот со бразилскиот напаѓач Карлос Виничиус.

25-годишниот голгетер пристигнува од португалска Бенфика на позајмица за една сезона, а „спарси“ ќе платат 3 милиони евра за неговите права.

Тие исто така ќе имаат можност да го купат за сума од 45 милиони евра по завршувањето на сезоната.

Во текот на последната кампања, Виничиус постигна 24 гола за Бенфика на сите турнири, вклучувајќи 18 во португалскиот шампионат.

Пред Бенфика, тој играше и за екипите на Гремио Анаполис, Наполи, Рио Аве и Монако.

Тагови
реклама

Девојче почина поради предизвик на TikTok, започната истрага во Италија

Read more

Прилог за изградбата на Треска од 1978 година

Read more

Еден човек го има добитното лото ливче од 1 милијарда долари во САД

Read more

Категорично ги отфрламе невистините дека придавката „македонски“ се заменува со уставното име, велат од Комисијата

Read more

Фудбал

Јуве со победа над Болоња се приближи до врвот

Read more

Пиоли: Аталанта е единствениот тим кој не можеме да го победиме

Read more

Помошникот на Зидан го врати Реал на победите

Read more

Европската комисија ги поддржа ФИФА и УЕФА во борбата против најавената Суперлига

Read more
 

Спорт

  • play_arrow

Јуве со победа над Болоња се приближи до врвот

Читај повеќе
  • play_arrow

Пиоли: Аталанта е единствениот тим кој не можеме да го победиме

Читај повеќе
  • play_arrow

Дурант, Ирвинг и Харден го победија Адебајо

Читај повеќе
  • play_arrow

Помошникот на Зидан го врати Реал на победите

Читај повеќе
  • play_arrow

Монтреал уште еднаш го среди Ванкувер

Читај повеќе
  • play_arrow

Лазаров: Го допревме дното

Читај повеќе

Европската комисија ги поддржа ФИФА и УЕФА во борбата против најавената Суперлига

Читај повеќе
  • play_arrow

Саутемптон го исфрли Арсенал од ФА купот

Читај повеќе
  • play_arrow

Менхенгладбах го доби дербито со Дортмунд

Читај повеќе