Toyota AE86 и уште четири нови автомобили во последниот апдејт на „Gran Turismo Sport“

Популарната видеоигра на Sony, „Gran Turismo“ доби голем број фанови во изминатите 20 години од постоењето. Нејзината најнова верзија, наречена „Gran Turismo Sport“, пристигна на конзолата PS4 пред 18 месеци, а со новите апдејти постојано добиваме различни изненадувања и надградби.

Овојпат играта е освежена со неколку нови автомобили и патеки, за дополнително уживање на фановите. Исклучително важен додаток во новиот апдејт е Toyota Sprinter Trueno AE86, еден од фаворитите на автомобилските љубители на азискиот континент.

Покрај моделот на Toyota, со новиот апдејт се достапни и автомобилите Honda Fit Hybrid, Porsche 962C, Audi TT и Renault R8 Gordini.

реклама

Гејминг

Објавен првиот трејлер за играта „Far Cry 6“

Read more

Видеоиграта Super Mario Bros. од 1985 година продадена на аукција за 114.000 долари

Read more

Microsoft објави кога ќе ги претстави новите игри за Xbox Series X

Read more

10 финти поради кои се навлекуваме на видеоигри

Read more

Нови видеа

play_arrow

Поинаква суперхеројска приказна: „Project Power“ со Џејми Фокс и Џозеф Гордон-Левит

Read more
play_arrow

Дрим тим од најдобрите фудбалери родени по 2000 година

Read more
play_arrow

Топлотен бран на Арктикот – нема позагрижувачки доказ за климатските промени

Read more
play_arrow

RUPTLY за денешните избори

Read more
play_arrow

Како панда слави роденден?

Read more
play_arrow

Морска пена го преплави Кејптаун

Read more
play_arrow

Излезе трејлерот за „Street Survivors: The True Story of the Lynyrd Skynyrd Plane Crash“

Read more
play_arrow

Рецепт на денот: Пица мафини

Read more
play_arrow

Диета со јајца: Дали може да ослабете 4,5 килограми за 7 дена?

Read more
play_arrow

Девет рецепти за здрав и вкусен појадок

Read more
play_arrow

Французите скромно го прославија Денот на Бастилја

Read more
play_arrow

Пет навики кои ќе ви го сменат животот

Read more