Toyota AE86 и уште четири нови автомобили во последниот апдејт на „Gran Turismo Sport“

Популарната видеоигра на Sony, „Gran Turismo“ доби голем број фанови во изминатите 20 години од постоењето. Нејзината најнова верзија, наречена „Gran Turismo Sport“, пристигна на конзолата PS4 пред 18 месеци, а со новите апдејти постојано добиваме различни изненадувања и надградби.

Овојпат играта е освежена со неколку нови автомобили и патеки, за дополнително уживање на фановите. Исклучително важен додаток во новиот апдејт е Toyota Sprinter Trueno AE86, еден од фаворитите на автомобилските љубители на азискиот континент.

Покрај моделот на Toyota, со новиот апдејт се достапни и автомобилите Honda Fit Hybrid, Porsche 962C, Audi TT и Renault R8 Gordini.

реклама

Гејминг

Нашиот Барди меѓу најдобрите изведувачи на слободни на „FIFA 21“

Read more

Играта „Horizon Forbidden West“ ќе биде достапна и за PS4

Read more

За сите обожаватели на Хари Потер - пристигнува новата игра „Hogwarts Legacy“

Read more

Sony ја објави цената и деталите за PlayStation 5

Read more

Нови видеа

play_arrow

Фитнес експерт до почетници во вежбањето: Учете од моите грешки

Read more
play_arrow

Ова се десетте најпаметни трансфери направени летово

Read more
play_arrow

Како апокалипсите му го поплочија патот на човештвото?

Read more
play_arrow

Која е најдобрата тактика да се победи Ливерпул?

Read more
play_arrow

Топ 10 европски градови кои треба да ги посетите кога ќе се отворат границите

Read more
play_arrow

За сите обожаватели на Хари Потер - пристигнува новата игра „Hogwarts Legacy“

Read more
play_arrow

Како да го избришете вашиот YouTube канал?

Read more
play_arrow

Седум шокантни пресврти во видеоигри што ја сменија франшизата

Read more
play_arrow

Времеплов: 36 години од дебито на Марадона во Серија А

Read more
play_arrow

Пијана мајка со бебето лудувала на скејт-парк

Read more
play_arrow

Топ 10 филмови каде светот навистина се уништува

Read more
play_arrow

Што значи контроверзното правило за „итен трансфер“ во Ла Лига?

Read more