Toyota го претстави RAV4 Adventure

Со воведување на потполно нова верзија, Toyota го унапредува својот најпопуларен SUV.

RAV4 Adventure се карактеризира со робусен стил, нов дизајн на предниот дел, преден и заден браник, како и со нов изглед на кровот во Dynamic сива нијанса.

Освен тоа, оваа верзија, но и останатите варијанти на Toyota RAV4 имаат нови предни ЛЕД светла, впечатлив изглед на дневните светла, подобрена удобност и практични решенија во кабината, велат од јапонската компанија.

Новиот изглед со целосно нова предна маска на ладилникот остава силен визуелен впечаток. Моќноста на овој SUV е нагласен со предни светла и поставениот сребрен заштитен панел.

Моделот доби нови алуминиумски фелни од 19 инча и мат сиви нијанси.

RAV4 Adventure ќе биде понуден со двобоен дизајн.

За внатрешноста на кабината предвиден е карактеристичен дизајн на седиштата со мека, црна вештачка кожа.

Автомобилот го движи хибридно-електричната технологија на Toyota од четвртата генерација и има погон на сите четири тркала.

Го движат електрични мотори и 2.5-литарски четирицилиндричен бензин мотор кои испорачуваат 222 КС.

Испораките во Европа почнуваат во првиот квартал на 2022 година.

Тагови
реклама

Беше еден од најплатените актери во Холивуд, банкротира купувајќи глупости

Read more

Басистката на „Манескин“ настапи топлес на концерт во Париз

Read more

Британците панично купуваат гориво, бензинските пумпи останаа без залихи

Read more

Волкановски го предизвика Мекгрегор

Read more

Авто новости

Колку чини одржувањето на Bugatti Chiron од 2,5 милиони долари?

Read more

Цените на половните автомобили во Германија рушат рекорди

Read more

Колкави се трошоците за поправка на електричен автомобил?

Read more

Volvo има ново лого

Read more
 

Автомобили

Колку чини одржувањето на Bugatti Chiron од 2,5 милиони долари?

Читај повеќе

Цените на половните автомобили во Германија рушат рекорди

Читај повеќе

Колкави се трошоците за поправка на електричен автомобил?

Читај повеќе

Volvo има ново лого

Читај повеќе

Дали можете да ја утврдите точната километража на половно возило?

Читај повеќе

Новото ремек дело на Ferrari пристигнува во ноември

Читај повеќе

Како да откриете дали автомобилот што сакате да го купите бил поплавен?

Читај повеќе

Дали адитивите за гориво навистина помагаат?

Читај повеќе
  • filter

За колку ќе се продаде Yugo Cabrio од 1990 година со поминати 595 километри?

Читај повеќе