Трајковски: Натпреварот со Украина е клучен за нас

Македонскиот напаѓач Александар Трајковски смета дека натпреварот со Украина, в четврток ќе биде клучен за „црвено-жолтите“ кои се дебитанти на Европското фудбалско првенство.

– Ако ја победиме Украина големи се шансите да ја поминеме групата. До крај ќе се бориме да одиме во следната фаза и да ги израдуваме нашите навивачи. Ни преостануваат уште два натпревара. Имаме време да се подготвиме, шансата постои. Мислам дека средбата со Украина е клучна за нас. Покажавме против Австрија дека можеме да се „носиме“ со квалитетни противници. По Украина ни следува Холандија, но уште еднаш ќе повторам, дуелот против Украинците е многу важен за нас. Истото се однесува и за нив кои беа поразени во почетното коло. Ние сме подготвени за оваа борба и убеден сум дека ќе ја добиеме, изјави Трајковски.

Натпреварот на македонската фудбалска репрезентација со Украинците ќе се игра в четврток (17 јуни) со почеток во 15 часот на „Арена Букуршет“. 

реклама

Порно ѕвезда ги открива најголемите лаги за индустријата за возрасни

Read more

Роналдо ја открива програмата на која ги должи неверојатното тело и форма

Read more

Интересни факти кои веројатно не ги знаете за машкиот оргазам

Read more

Три хороскопски знаци кои ги чека голема среќа во август

Read more

Фудбал

Кристијан Ериксен се враќа во Интер на прегледи

Read more

Алегри уште е лут: Ако Бонучи сака капитенска лента, нека си купи

Read more

Скромниот Холанд: 175 милиони евра се премногу за еден човек

Read more

Вмешан во нов скандал: Вејн Руни повторно ја изневери сопругата?

Read more
 

Спорт

Ѓоковиќ експресно во полуфиналето на ЛОИ

Читај повеќе
  • play_arrow

Кристијан Ериксен се враќа во Интер на прегледи

Читај повеќе

Георгиевски попладнево се враќа во земјата со олимпискиот медал

Читај повеќе

Новата НБА сезона стартува на 19 октомври

Читај повеќе

Рекорден број на заразени на ЛОИ во Токио, двајца хoспитализирани

Читај повеќе

Македонските јуниорки катастрофално поразени од Словенија

Читај повеќе

Утре е дочекот на олимпискиот херој, Дејан повика на заедничка прослава

Читај повеќе

Тренерите на Георгиевски се откажаа од наградатa, побараа да му биде доделена на Дејан

Читај повеќе

Ѓоковиќ го комплетира списокот со четвртфиналисти во Токио

Читај повеќе