Трамп или Бајден: Четири психолошки трикови што може да го одредат победникот

Charisma on Command направи една навистина необична анализа во врска со претседателските избори во САД. Авторите на YouTube каналот пред четири години направија слична анализа, кога предвидоа дека Доналд Трамп ќе ја победи демократската кандидатка Хилари Клинтон. Предвидувањето беше направено врз основа на анализата на слогани, медиумска стратегија и реакции на напади во кампањата на секој од кандидатите.

Овојпат, трката е меѓу Трамп и Џо Бајден, а дечките сметаат дека е потесна отколку што се претставува во медиумите.

По првата дебата се видоа недостатоците кај секој од таборите, а со примена на овие психолошки трикови и Бајден и Трамп би можеле да ја свртат ситуацијата во своја предност.

реклама

Живот

Обожавате хорор филмови? Веројатно подобро се справувате со пандемијата

Read more

Ана Винтур се разведува по 16 години брак

Read more

Какви ефекти имаат цртаните филмови врз децата?

Read more

Работата од дома ве „убива“? Со овие вежби ќе се вратите во живот

Read more

Нови видеа

play_arrow

Како изгледа кивањето во забавена снимка?

Read more
play_arrow

Што се случува кога некој ќе умре во вселената?

Read more
play_arrow

Астронаутите од МВС се вратија на Земјата по 196 дена во вселената

Read more
play_arrow

Еднонога патка учи повторно да оди

Read more
play_arrow

Погледнете го трејлерот за „The Life Ahead“ со Софија Лорен

Read more
play_arrow

Утрински вежби за истегнување на телото

Read more
play_arrow

Храна за слабеење: Пет рецепти за вкусен појадок

Read more
play_arrow

Британската војска претстави нано-дрон од 190 грама што ќе патролира на воено поле

Read more
play_arrow

Астро лекции: Што е Суперземја?

Read more
play_arrow

Погоди ги маскотите со Арсен Венгер

Read more
play_arrow

Базиран на вистинска приказна - погледнете го трејлерот за „All My Life“

Read more
play_arrow

Не си играј со времето: Фејл компилација

Read more