Трамп имал „копче за кока-кола“ во Овалната соба, Бајден го отстрани

Американскиот претседател Џо Бајден го остранил „црвеното копче“ кое неговиот претходник Доналд Трамп го поставил на работната маса во Овалната соба за повик на батлерот да донесе диетална кока-кола.

Во првата година од мандатот на Трамп никој не занел дека воопшто постои такво копче, но новинарка на Associated Press забележала нешто чудно. Таа тогаш опиша како претседателот притиснал копче по што веднаш во кабинетот влегол батлерот на Белата куќа со чаша диетална кока-кола на сребрен послужавник. Истото го забележале и други новинари кои го интервјуирале претседателот.

Со тоа е откриено дека Трамп имал слабост кон газираниот пијалок. Тој наводно пиел и по 12 чаши кока-кола дневно.

Сега, откако Бајден е на функција, копчето повеќе го нема, пишува денеска NewsWeek.

Кога службите во Белата куќа го известиле Бајден дека Овалната соба е подготвена, го прашале дали сака да го задржи копчето за диетална кока-кола. Бајден наводно прашал: „Какво копче, побогу?“

На Twitter е веднаш почнаа шеговити дискусии во врска со „копчето на работната маса на претседателот“. На пример, какви сѐ не придобивки има еден претседател и дали тоа треба да остане.

Покрај копчето за диетална кока-кола, Бајден го остранил и тепихот со светли линии во форма на зраци поставен од Трамп во кабинетот и го вратил темносиниот тепих со претседателски печат на средината, од времето на Бил Клинтон.

URL
URL
URL
URL
URL
URL
URL
URL
реклама

Кои здравствени проблеми ги имаат мажите поради нередовен секс?

Read more

Како изгледа животот во Јакутија на -50 степени Целзиусови?

Read more

Peugeot го смени „лавчето“ – дали ви се допаѓа?

Read more

Прв воздушен напад на САД по наредба на Џо Бајден, 17 загинати

Read more

Чек дис аут

Фејл компилација на неделата

Read more

Роботот Digidog им го чува грбот на полицајците во Њујорк

Read more

Сега ќе ви покажам како се става маскара на правилен начин

Read more

Што ако имате бескрајно многу пари засекогаш?

Read more
 

Магазин

  • play_arrow

Фејл компилација на неделата

Читај повеќе

Идеја за појадок: Печена овесна каша

Читај повеќе
  • play_arrow

Роботот Digidog им го чува грбот на полицајците во Њујорк

Читај повеќе
  • filter

Како изгледа животот во Јакутија на -50 степени Целзиусови?

Читај повеќе

Намирници кои ќе ви дадат повеќе енергија од кафето

Читај повеќе
  • play_arrow

Сега ќе ви покажам како се става маскара на правилен начин

Читај повеќе
  • play_arrow

Што ако имате бескрајно многу пари засекогаш?

Читај повеќе

Четири причини зошто страдате од надуеност навечер

Читај повеќе

Кои здравствени проблеми ги имаат мажите поради нередовен секс?

Читај повеќе