Трамп телефонски разговараше со Ердоган

Вашингтон, 18 октомври 2019 (МИА) – Американскиот претседател Доналд Трамп разговараше телефонски со претседателот на Турција, Реџеп Тајип Ердоган.

Трамп изјави дека Ердоган му рекол дека имало „помалку“ снајперски и минофрлачки оган во североисточна Сирија, и покрај прекинот на огнот, но дека тоа брзо завршило.

– Ердоган многу сака прекинот на огнот или паузата да функционира, напиша Трамп на Twitter.

Тој додаде дека курдските борци во тоа подрачје, исто така, сакаат прекинот на огнот да функционира. 

реклама

Порнографски видеа и фотографии со девојки и жени од Гевгелија препраќани на социјалните мрежи

Read more

Заев со рејтинг 9,4%, Мицкоски 4,2% - покажа истражувањето на Брима Галуп

Read more

Се затвораат плажите во Шпанија

Read more

Русија го одобри лекот Коронавир за лекување од COVID-19

Read more

Свет

Исчезна градоначалникот на Сеул

Read more

СЗО: Пандемијата не е под контрола

Read more

Хонгконг предупреди за трет бран на епидемијата

Read more

Трамп: Не ги слушам експертите за коронавирус

Read more

Вести

Заев за разговорот со лажната Грета: Пранкерите беа фатени, намерно молчев

Читај повеќе

Белград скапо ќе ги плати протестите, вели Ана Брнабиќ

Читај повеќе

Потврдени 168 нови случаи, 3 лица починаа од COVID-19

Читај повеќе

Исчезна градоначалникот на Сеул

Читај повеќе

Бојан Јовановски Боки-13 поднел кривични пријави против повеќе функционери и бизнисмени

Читај повеќе
  • play_arrow

СЗО: Пандемијата не е под контрола

Читај повеќе

Заев со рејтинг 9,4%, Мицкоски 4,2% - покажа истражувањето на Брима Галуп

Читај повеќе

Ахмети: Идејата за премиер Албанец потекнува уште пред 11 години

Читај повеќе

Филипче: Болниците имаат доволен капацитет за сместување на заразени пациенти

Читај повеќе