СЕРИЈА А 2020/21

Трансфер шпекулации: Манџукиќ се враќа во Серија А?

Зимскиот преоден рок беше отворен на почетокот на годината и секојдневно стигнуваат нови информации и шпекулации за големи трансфери кои имаат потенцијал да ја сменат играта.

Една таква гласина е дека италијанскиот гигант веќе почнал со преговори со Марио Манџукиќ, поранешната ѕвезда на ривалот Јувентус, кој последно играше за катарски Ал Духаил.

Хрватскиот напаѓач веќе некое време сака да се врати во некоја од петте најјаки лиги, а зајакнатиот Милан се чини како многу добра опција во моментов.

Наводно Малдини веќе го убедил да дојде во клубот и Манџукиќ се очекува да потпише за „росонерите“ договор за до крајот на сезоната. Се шпекулира дека договорот е тежок 2 милиони евра, со опција за продолжување на уште една сезона.

Се очекува договорот на 34-годишниот Манџо да биде склучен во текот на викендов.

реклама

Пет секс предизвици што треба да ги пробате во 2021

Read more

Објавена првата фотографија од британскиот сој на коронавирусот

Read more

Америка е пред граѓанска војна, предупредува милијардерот Далио

Read more

Намирници кои ќе ви помогнат да заспиете полесно

Read more

Фудбал

Озил потпиша за Фенербахче, ќе заработува 5 пати помалку

Read more

Даниел Агер приведен на протестите во Москва

Read more

Абрамович: И покрај отказот Лампард останува клупска легенда

Read more

Мурињо: Бејл мора да си ја заслужи минутажата

Read more
 

Спорт

Озил потпиша за Фенербахче, ќе заработува 5 пати помалку

Читај повеќе

Даниел Агер приведен на протестите во Москва

Читај повеќе
  • play_arrow

Брестовац: Одевме на победа, но пласманот не нѐ интересираше

Читај повеќе

Абрамович: И покрај отказот Лампард останува клупска легенда

Читај повеќе

Хабиб порача: Се подготвувам за фудбалско деби

Читај повеќе

Мурињо: Бејл мора да си ја заслужи минутажата

Читај повеќе

Челси го отпушти Лампард, дали доаѓа Тухел?

Читај повеќе
  • play_arrow

10 фудбалски легенди кои уште активно играат

Читај повеќе
  • play_arrow

Поразениот Мекгрегор сака повторно да се бори со Поарје

Читај повеќе