Трансформацијата на Џејми Фокс за улогата на Мајк Тајсон

Актерот Џејми Фокс потврди дека во наредниот биографски филм ќе ја толкува улогата на Мајк Тајсон, славниот американски боксер во тешка категорија.

Кастингот за долгоочекуваниот филм со Џејми Фокс беше за првпат најавен во 2014 година, сепак по шестгодишен одмор се појавија сомнежи дали воопшто ќе биде нешто од проектот, пишува CNN.

Но, актерот ја потврди веста, објавувајќи фотографии на Instagram. Тој вели дека напорно вежба и се подготвува за снимањето на филмот, а неговата трансформација е очигледна.

„Не е лесно да се работи на биографски филм. Понекогаш се потребни и 20 години за да го направиме тоа, но официјално почнавме. Едвај чекам да им покажам на луѓето за што станува збор“, вел Фокс.

реклама

Не може да ги надмудрите луѓето родени во овие 3 хороскопски знаци

Read more

Казна затвор 19 години за Ангела Ѓорѓиевска за убиството на Пино

Read more

Се самоуби внукот на Елвис Присли, Бенџамин Кео

Read more

Гејтс: Лекот и вакцините треба да бидат достапни за сите, не само за богатите

Read more

Филм & ТВ

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more

Ерик Робертс е најзафатениот актер во Холивуд

Read more

Бен Стилер одби да го отстрани Трамп од „Zoolander“

Read more

Почина актерката Кели Престон

Read more

Сцена

  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе

Ерик Робертс е најзафатениот актер во Холивуд

Читај повеќе
  • play_arrow

Бен Стилер одби да го отстрани Трамп од „Zoolander“

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Почина актерката Кели Престон

Читај повеќе
  • play_arrow

Култната „The Passenger“ на Иги Поп доби видеоспот по 43 години

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Се самоуби внукот на Елвис Присли, Бенџамин Кео

Читај повеќе
  • play_arrow

Официјално: „La casa de papel“ добива петта сезона

Читај повеќе
  • play_arrow

Како Шарлиз Терон вежбаше за акционите сцени во „The Old Guard“

Читај повеќе
  • play_arrow

Пријателите им помогнаа на „Ласт експедишн“ да направат спот за култната песна „Шефе“

Читај повеќе