Требаше да биде супер викенд: Фудбал, фудбал, пиво, фудбал

Фудбал за жал нема, а токму овој викенд требаше да биде вистинска уживанција за сите фудбалски мераклии.

Во германската Бундеслига ќе се играше големото дерби Борусија против Баерн и тоа на преполниот „Зигнал Идуна Парк“ во Дортмунд. Натпревар што веројатно ќе ја решаваше титулата.

На Иберискиот Полуостров двата гиганта ќе имаа тешки гостувања. Барса ќе патуваше во Андалузија каде на „Рамон Санчес Писхуан“ пред бучните домашни навивачи ќе ѝ се спротивставеше на незгодната Севиља. Реал Мадрид требаше да оди во секогаш тешката за гостување Баскија и тоа во Сан Себастијн на секогаш непријателски расположениот „Аноета“ во Сосиедад.

На „Чизмата“ грогираниот Милан ќе отидеше во Вечниот град во обид среде „Олимпико“ да му направи проблеми на забрефтаниот Лацио.

Додека, пак, на Островот веројатно веќе крунисаниот шампион Ливерпул ќе играше за својата чест во Манчестер на гости кај „Граѓаните“ пред нивните навивачи на „Итихад“, желни да го видат на колена тимот на Јирген Клоп макар и во пирова победа.

реклама

„Исцелител“ вечерва премиерно на МРТ

Read more

Новите заразени со COVID-19 во Скопје се од Гази Баба, Бутел, Чаир, Сарај, Карпош 1 и од Аеродром

Read more

Кинеска вакцина против COVID-19 испитана врз луѓе е безбедна и ефикасна

Read more

Во најдлабокиот рудник во светот заразени 164 рудари со коронавирус

Read more

Фудбал

Натпреварот Ливерпул-Атлетико Мадрид во ЛШ поврзан со 41 смртен случај од COVID-19

Read more

Отворена истрага за натпреварот Јувентус - Интер по коментарите на Клаудио Лотито

Read more

Топ 10 преземања на фудбалски клубови што завршија неславно

Read more

Левандовски е незапирлив

Read more

Спорт

Натпреварот Ливерпул-Атлетико Мадрид во ЛШ поврзан со 41 смртен случај од COVID-19

Читај повеќе

Тенисерот Басилашвили уапсен за семејно насилство

Читај повеќе
  • play_arrow

Отворена истрага за натпреварот Јувентус - Интер по коментарите на Клаудио Лотито

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 преземања на фудбалски клубови што завршија неславно

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Левандовски е незапирлив

Читај повеќе
  • filter

23 мај 1972, роден е Ф1 возачот Рубенс Барикело

Читај повеќе

Официјално: Ла Лига се враќа на 8 јуни

Читај повеќе

Румениге: Не ја активиравме клаузулата на Кутињо

Читај повеќе

На Икарди му падна цената, ПСЖ нуди помалку пари за трансфер

Читај повеќе