Трејлерот за играта The Witcher 3 ја покажа новата next-gen графика

Погледнете како изгледа бесплатната надградба на играта The Witcher 3, која ја доближува графиката на играта до новата генерација на конзоли.

CD Projekt Red конечно објави трејлер и му покажа на светот како ќе изгледа next-gen изданието на The Witcher 3: Wild Hunt. Ремастерираниот акционен RPG изгледа подобро од кога било благодарение на подеталните модели - со 4K текстури – светлосните ефекти Ray Tracing и други козметички подобрувања.

Рефлексиите во водата ќе бидат појасни додека играчите го водат Гералт низ поубав, но не помалку мрачен свет, и иако визуелните разлики не се баш ден и ноќ, според трејлерот, навистина можеме да видиме дека ажурираното издание изгледа подобро од оригиналот од 2015 година. Промените се дефинитивно добредојдени ако се чувтсвувавте дека еден од најпопуларните наслови полека го гази времето.

Remote video URL

Ажурирањето носи и одредени промени во гејмплејот, снимање на напредокот во „облакот“ и нова содржина инспирирана од серијата The Witcher на Netflix, од каде наскоро заминува Хенри Кавил.

Ова ажурирање на играта не е продолжение или римејк, туку едноставно бесплатно ажурирање што ќе ја доближи веќе застарената игра до конзолите од новата генерација и ќе донесе дополнителна свежина за да ве заинтересира уште еднаш (или првпат) да влезете во улогата на популарниот Гералт пред да пристигне римејкот на првата игра, а потоа и нова трилогија. Ажурирањето пристигнува на 14 декември за PC, PlayStation 5 и Xbox Series X/S.

Тагови
реклама

Волстрит се тресе, инвеститорите стравуваат

Read more

Дали секое Светско досега било наместено?

Read more

Необичен знак за недостаток на витамин Б12

Read more

Мачка ја прекина прес-конференцијата на Бразил пред мечот со Хрватска

Read more

Гејминг

Кои се најпопуларните графички картички меѓу Steam гејмерите?

Read more

Како бесплатна игра заработи 9 милијарди долари?

Read more

Microsoft ја зголемува цената на Xbox игрите од 2023 година

Read more

Дали сте подготвени за нова тура бесплатни игри секој ден?

Read more
 

Гик

  • filter

Последното прелетување на Orion покрај Месечината

Читај повеќе

SpaceX го претстави Starshield, нова сателитска услуга фокусирана на националната безбедност

Читај повеќе
  • play_arrow

Како изгледа внатрешноста на лаптоп од карбонски влакна?

Читај повеќе

Кои се најпопуларните графички картички меѓу Steam гејмерите?

Читај повеќе

ЕУ дебатира како правно да се регулира работата на вештачката интелигенција

Читај повеќе

Како бесплатна игра заработи 9 милијарди долари?

Читај повеќе
  • play_arrow

Како НАСА планира да ги врати луѓето на Месечината до 2024?

Читај повеќе

Корисниците во Европа ќе може сами да го поправаат својот iPhone

Читај повеќе

Кои се најпребаруваните поими на Google во 2022?

Читај повеќе