Трејлерот за хорор филмот „Smile“ ги преплаши луѓето

Многумина кои го погледнале трејлерот за хорор филмот „Smile“ тврдат дека потоа „ги фрлиле“ телефоните“ поради морничавите сцени.

Трејлерот со голема брзина се рашири на социјалните мрежи, а преполн е со морничави моменти, вознемирувачки насмевки и музика. Станува збор за хорор приказна за жена која почнува да сведочи на чудни настани по трауматична несреќа.

„Само што го фрлив телефонот“, „Нема нешто поморничаво од насмевка без причина“, „Океј, 99% од филмовите ме оставаат во страв, но ова може да потрае“, се дел од коментарите на Twitter.

Луѓето се особено исплашени од сцената во која жена го искривува долгиот врат наопаку и гледа во прозорец на автомобил.

„Мина доста време откако се имам исплашено, возбудена сум поради овој филм“, напиша една гледачка.

Филмот е во режија на Паркер Фин и се темели на неговиот претходен краток филм „Laura Hasn't Slept“. Премиерата е закажана за 30 септември.

URL
Тагови
реклама

Филм & ТВ

Која е Нур Алфала, со која Ал Пачино ќе има дете?

Read more

Сè што е погрешно со „Малата сирена“

Read more

Почина Драги Христов - Шпага

Read more

Ал Пачино ќе се придружи на клубот стари татковци

Read more
 

Сцена

Која е Нур Алфала, со која Ал Пачино ќе има дете?

Читај повеќе
  • play_arrow

Сè што е погрешно со „Малата сирена“

Читај повеќе

Почина Драги Христов - Шпага

Читај повеќе

Ал Пачино ќе се придружи на клубот стари татковци

Читај повеќе
  • play_arrow

Искрен трејлер за John Wick Chapter 4

Читај повеќе

Актери и актерки кои пораснале во сиромаштија, а денес се светски ѕвезди

Читај повеќе
  • play_arrow

Судот одлучи: Сцената од филмот „Romeo and Juliet“ не е детска порнографија

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе

Amazon Prime се мајтапи со Netflix за забраната за споделување лозинка

Читај повеќе