Трејлерот за хорор филмот „Smile“ ги преплаши луѓето

Многумина кои го погледнале трејлерот за хорор филмот „Smile“ тврдат дека потоа „ги фрлиле“ телефоните“ поради морничавите сцени.

Трејлерот со голема брзина се рашири на социјалните мрежи, а преполн е со морничави моменти, вознемирувачки насмевки и музика. Станува збор за хорор приказна за жена која почнува да сведочи на чудни настани по трауматична несреќа.

„Само што го фрлив телефонот“, „Нема нешто поморничаво од насмевка без причина“, „Океј, 99% од филмовите ме оставаат во страв, но ова може да потрае“, се дел од коментарите на Twitter.

Луѓето се особено исплашени од сцената во која жена го искривува долгиот врат наопаку и гледа во прозорец на автомобил.

„Мина доста време откако се имам исплашено, возбудена сум поради овој филм“, напиша една гледачка.

Филмот е во режија на Паркер Фин и се темели на неговиот претходен краток филм „Laura Hasn't Slept“. Премиерата е закажана за 30 септември.

URL
Тагови
реклама

Како Путин реагира додека Лукашенко му држи лекција дека Русите му бегаат

Read more

Откриени платите на возачите во Формула 1 за 2022 година

Read more

Збогум Pro Max, Apple воведува нова класа на телефони

Read more

Ретро е во мода: Citroën го претстави новото лого

Read more

Филм & ТВ

Објавен првиот трејлер за серијата The Last of Us

Read more

Знаете ли која серија е најпопуларна на торент сајтовите?

Read more

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more

Палатата загрижена: 5. сезона на The Crown се фокусира на мрачниот период на Чарлс

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Објавен првиот трејлер за серијата The Last of Us

Читај повеќе

Знаете ли која серија е најпопуларна на торент сајтовите?

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе
  • play_arrow

Палатата загрижена: 5. сезона на The Crown се фокусира на мрачниот период на Чарлс

Читај повеќе
  • play_arrow

Првиот трејлер за „Asterix and Obelix: The Middle Kingdom“ со Златан Ибрахимовиќ

Читај повеќе
  • play_arrow

Хиларија и Алек Болдвин го добија седмото дете

Читај повеќе

Мила Кунис: Немаме намера да израснеме разгалени детишта

Читај повеќе
  • play_arrow

„Најсреќниот човек на светот“ е македонски кандидат за Оскар 

Читај повеќе
  • filter

Дона од Baywatch ја откри тајната како на 54 години изгледа прекрасно

Читај повеќе