Трејлерот за новиот филм со Блејк Лајвли е прегледан повеќе од 222 милиони пати

Првиот официјален трејлер за филмот It Ends With Us, со Блејк Лајвли во главната улога, стана еден од најгледаните трејлери изминатава година, пренесува Deadline.

Имено, според податоците на веб-страницата WaveMetrix, трејлерот е прегледан повеќе од 222 милиони пати на различни интернет платформи.

Во првите 24 часа беше прегледан дури 128,1 милиони пати и ги надмина трејлерите за некои од најочекуваните филмски хитови.

Имено, трејлерот за Wicked на Universal е прегледан 112,9 милиони пати во првите 24 часа, додека трејлерот за Barbie, најголемиот минатогодишен блокбастер, е прегледан 101,6 милиони пати.

Филмот It Ends With Us е адаптација на истоимениот роман на популарната писателка Колин Хувер. Сценариото за филмот го напиша Кристи Хол, а го режираше Џастин Балдони, кој игра една од главните улоги.

Remote video URL

Приказната ја следи Лили Блум (Лајвли), млада жена која се обидува да избега од трауматичното детство и оди во Бостон, каде што ја отвора цвеќарницата од нејзините соништа. Лили се вљубува во шармантниот неврохирург Рајл Кинкејд (Балдони), со кој влегува во врска, но набрзо сфаќа дека нивната врска е токсична како и врската на нејзините родители. Сè станува комплицирано откако во нејзиниот живот се враќа Атлас Кориган (Брендон Скленар), нејзината прва љубов.

Споредните улоги ги толкуваат Џени Слејт, Хасан Минхаџ и Ејми Мортон. На филмот работеа Sony Pictures и студиото Wayfarer.

It Ends With Us пристигнува во кината на 9 август оваа година.

реклама

Филм & ТВ

Бредли Купер исмеван поради новиот имиџ

Read more

Расел Кроу вели дека му е малку непријатно поради снимањето на новиот Gladiator

Read more

Официјален трејлер за Romulus, седмиот филм од Alien

Read more

Анистон снимена во јавност по посетата на пластичен хирург: Промените се очигледни

Read more
 

Сцена

Бредли Купер исмеван поради новиот имиџ

Читај повеќе
  • play_arrow

Расел Кроу вели дека му е малку непријатно поради снимањето на новиот Gladiator

Читај повеќе
  • play_arrow

Официјален трејлер за Romulus, седмиот филм од Alien

Читај повеќе
  • filter

Анистон снимена во јавност по посетата на пластичен хирург: Промените се очигледни

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе

На 7 и 8 јуни по петти пат фестивалот Metal Discharge во Битола

Читај повеќе
  • play_arrow

Фан ја тужи Мадона поради премногу експлицитен настап: Изложеност на порнографија без предупредување

Читај повеќе

Уште едно од децата на Анџелина Џоли и Бред Пит се откажува од презимето

Читај повеќе

Лени Кравиц откри дека е во целибат девет години

Читај повеќе