Трејлерот за последната сезона на „The Walking Dead“ е прилично брутален

И покрај тоа што гледаноста на серијата опаѓа, AMC го објави првиот трејлер за единаесеттата, последна сезона на серијата „The Walking Dead“, снимена според хит стрипот на Роберт Киркман.

Ова е и последна сезона, а со прикажување ќе започне на 22 август. Првиот трејлер за последната сезона открива различни брутални сцени.

реклама

Филм & ТВ

Кои се правилата за користење оружје на филмските сетови?

Read more

Прва прес-конференција за инцидентот со Болдвин, полицијата нема уапсено никого

Read more

15 најдобри филмови со Кијану Ривс

Read more

Препорака за филм: Трилерот „The Trip“ на Netflix ветува адреналинска забава

Read more

Нови видеа

play_arrow

Четири изгубени технологии на древните цивилизации

Read more
play_arrow

Дали Големата експлозија всушност била супермасивна бела дупка?

Read more
play_arrow

Што ако целата вода на Земјата замрзне во една секунда?

Read more
play_arrow

Фејл компилација на неделата

Read more
play_arrow

Што ќе му се случи на телото ако секој ден јадеме темно чоколадо?

Read more
play_arrow

Официјален трејлер за мистеријата „Ambulance“

Read more
play_arrow

Најстрашните мостови во светот

Read more
play_arrow

Десет причини зошто треба да јадете грчки јогурт

Read more
play_arrow

Дваесетте најтешки јазици за изучување

Read more
play_arrow

11 најчести грешки што ги прават инвеститорите во криптовалути

Read more
play_arrow

Како да направите вкусен домашен крцкав чипс?

Read more
play_arrow

Фејл компилација: Луѓе vs природа

Read more