Трејлерот за последната сезона на „The Walking Dead“ е прилично брутален

И покрај тоа што гледаноста на серијата опаѓа, AMC го објави првиот трејлер за единаесеттата, последна сезона на серијата „The Walking Dead“, снимена според хит стрипот на Роберт Киркман.

Ова е и последна сезона, а со прикажување ќе започне на 22 август. Првиот трејлер за последната сезона открива различни брутални сцени.

реклама

Филм & ТВ

Scream 5: Кој се крие зад маската на убиецот?

Read more

Клуни одбил 35 милиони долари за еднодневно снимање реклама

Read more

Новиот документарец на Netflix го следи освојувањето на 14-те највисоки врвови во светот за само 7 месеци

Read more

Поради новиот сој на корона „воскресна“ филм од 1963 година

Read more

Нови видеа

play_arrow

Како да заспиете за помалку од 3 минути секоја ноќ?

Read more
play_arrow

Дронска снимка од поплавите во Канада

Read more
play_arrow

Vogue лекција по мода: Сѐ што треба да знаете за корсетите

Read more
play_arrow

Астрономски чуда со слично име, но различна природа

Read more
play_arrow

Грешки поради кои ви умираат собните растенија

Read more
play_arrow

Што ќе се случи во вашето тело ако јадете повеќе протеини?

Read more
play_arrow

Што ќе се случи со вашето тело ако одите во сауна секој ден?

Read more
play_arrow

По чиј лик е направена Статуата на слободата?

Read more
play_arrow

Зошто е добро да се пие вода со лимон секој ден?

Read more
play_arrow

Како да се ослободите од салото на нозете?

Read more
play_arrow

Ferrari F8, McLaren 765LT или Porsche 911 GT2 RS - кој е побрз?

Read more
play_arrow

Фејл компилација на неделата

Read more