Како да ги комбинирате?

Тренд за оваа зима: Мини здолништа

Понекогаш е навистина тешко да пронајдете вистински баланс во носењето на овие здолништа, а тие да изгледаат модерно и привлечно. Како да ги комбинирате во зима? 

Можеби токму овие идеи ќе ви помогнат. Па затоа, пронајдете го вашето мини здолниште и комбинирајте го на најдобриот начин.

Можеби ќе ви звучи чудно, но доколку ги намачкате нозете со лосион пред да облечете чорапи, ова може да ви помогне да се чувствувате топло.

Освен тоа, наместо тенки хулахопки може да облечете памучни хеланки во вашата омилена боја. Без грижа, ваквата комбинација ќе изгледа убаво.

Долгите чизми не само што се секси, туку и во комбинација со мини здолниште, воопшто нема да ви биде студено.

Повеќето чизми се направени со крзно однатре, или подебел термички материјал. 

Комбинирајте ги со дебели џемпери, долг шал и долга јакна или долг капут. Освен што ќе изгледате одлично, ќе се чувствувате топло.

реклама

Во Кина откриен нов вид џиновски носорог, поголем од жирафа

Read more

На Ериксен ќе му биде вграден уред кој спасува живот, но носи и низа опасности

Read more

Четири хороскопски знаци кои привлекуваат сè околу себе

Read more

Емотивен момент во кампот на данската репрезентација: Се појави Кристијан Ериксен

Read more

Стил

Селена Гомес ја краси насловната на австралиското издание на Vogue

Read more

Поглед во авионот на Путин вреден 455 милиони евра

Read more

Фит и во петтата деценија: Лонгорија изгледа неверојатно

Read more

Никол Шерцингер изгледа неверојатно на 42 години

Read more
 

Магазин

Селена Гомес ја краси насловната на австралиското издание на Vogue

Читај повеќе

Четири хороскопски знаци кои привлекуваат сè околу себе

Читај повеќе

Како да се справите со претераното потење?

Читај повеќе

Направи сам: Домашен спреј против комарци

Читај повеќе

Брзо и лесно: Рецепт за палачинки со тиквички

Читај повеќе

Реплика на Мона Лиза продадена за рекордни 2.9 милиони евра

Читај повеќе

Мечка влезе во град во Јапонија и нападна луѓе

Читај повеќе

Зошто жените се посреќни со помалку атрактивни мажи?

Читај повеќе
  • play_arrow

Рецепт за сладолед од три состојки

Читај повеќе